„Zvolili jsme jiný typ přípravy než účast v Tipsport Cupu,“ potvrdil jednatel Dukly Bedřich Ščerban, který vzápětí odmítl, že by účast ovlivnila změna platové politiky, kterou klub v minulých týdnech nastavil. „S tímto to vůbec nijak nesouvisí,“ prohlásil rezolutně. Na změně modelu přípravy se prý po důkladném rozboru s trenérem Petrem Vlkem společně dohodli.

Jiný model přípravy

„Důležitá pro nás je především naše připravenost na sezonu. To je totiž účel předsezónní části přípravy. Po rozboru jsme došli k tomu, že z tohoto hlediska není úplně ideální hrát Tipsport Cup, a proto jsme hledali jiný model,“ přibližuje jihlavský jednatel.

Tento model přípravných zápasů, kterých by se měl kdysi slavný klub zúčastnit má už Ščerban vymyslený. „Už mám určitou představu o tom, jak by to mělo probíhat. Zatím je to však pouze v mojí hlavě a nechtěl bych to nijak specifikovat. Zeptejte se mě za čtrnáct dnů,“ řekl.

Druhý tým z Vysočiny, který má právo na účast v Tipsport Cupu, se ho na rozdíl od Jihlavy pravděpodobně zúčastní. Vedení Horácké Slavie nyní řeší, zda se mu účast v letním poháru vyplatí.

„Pokud pro nás budou podmínky účasti výhodné, což teď zkoumáme, tak bychom do toho šli,“ oznámil třebíčský sportovní manažer Kamil Pokorný.

V případě startu v poháru věří Pokorný, že setkání s extraligovými tými pomůže třebíčským hráčům v těžkých bojích v dlouhé prvoligové sezoně.

„Pokud budeme v Tipsport Cupu startovat, tak to bude určitě kvalitní příprava. Proběhne konfrontace s extraligovými mužstvy, která by nám mohla pomoci získat zkušenosti a samozřejmě i pro naše fanoušky bude skvělé vidět špičková mužstva na našem ledě,“ zamyslel se sportovní manažer.

Šance na úspěch

V posledních letech sklízely prvoligové týmy v letním poháru pravidelně úspěchy. Minulý rok došla Jihlava do již zmíněného semifinále, před dvěma lety brněnská Kometa postoupila až do finále.

Jednatel Dukly Bedřich Ščerban věří, že regionální rival Jihlavy může v Tipsport Cupu dojít hodně daleko.

„Určitě si myslím, že mohou uspět. Je to hodně o štěstí, záleží vlastně na jednom zápase. Bude záležet také na jejich přístupu,“ konstatoval. „Prvoligové kluby se ale chtějí vždy na ty extraligové vytáhnout, takže si myslím, že určitě mohou udělat kvalitní výsledek,“ doplnil na závěr nejvyšší muž jihlavského klubu.