Tři, jeden, nula. Pouhé čtyři body vytěžily krajské celky v sobotních domácích utkáních první hokejové ligy. V urputné bitvě lídr z Třebíče neudržel vedení a na nájezdy prohrál s Benátkami nad Jizerou. Dukla si poradila se Lvy z Ústí nad Labem až zásluhou vyvedeného třetího dějství. Souboj o kontaktní body nezvládli brodští Rebelové, kteří padli s Mostem. Na své přemožitele už tak ztrácí hrozivých devatenáct bodů.

Benátky nad Jizerou si ve středu poradily na nájezdy s jihlavskou Duklou, naprosto stejný výsledek pak zopakovaly v dalším kole v Třebíči.

Diváci v hale Horácké Slavie čekali na branku až do 49. minuty, kdy je rozjásal Adam Raška. Hosté, kteří byli v utkání aktivnější, dokázali pět minut před vypršením základní hrací doby vyrovnat. A po bezbrankovém prodloužení díky dvěma precizně provedeným nájezdům Josefa Mikysky urvat i bod navíc.

Třebíčský asistent Radek Novák poté uznal, že hosté brali bonusový bod oprávněně: „Hosté byli o ten jeden gól lepším týmem. Po našem gólu se začali více tlačit před naši branku. My jsme hru nedokázali přesunout do našeho útočného pásma, a tam se udržet na kotouči. Hosté zaslouženě srovnali."

Rozhodl matador

Dukla se doma po nějaké době představila s uzdraveným Markem Melenovským, navrátilcem Petrem Mockem, a především s Tomášem Kalábem.

Jihlavští tak měli sice kvalitně vyztuženou defenzivu, s proměňováním šancí ale byli znovu na štíru. A když se už dostali do vedení, rychle jej ztratili.

Přesto Mocek v polovině utkání zvyšoval už na 3:1, a Dukla měla velkou možnost náskok pojistit. To by však musela využít tří vyloučení soupeře během krátké chvilky a dlouho dvojnásobnou přesilovku. Nebylo proto divu, že ještě do druhé pauzy hosté snížili.

Jenže poslední dějství patřilo Marku Melenovskému. Dvakrát úspěšně před Petráskem tečoval střely Mocka a Šidlíka a dotáhl svůj tým k důležitému vítězství. „Podali jsme zlepšený výkon," těšilo asistenta Františka Zemana. „Škoda neproměněných šancí, ale věřím, že nám tam začne padat."

Bolestná ztráta

Jestli chtěli Rebelové smazat něco ze ztráty na dvanáctý Most, měli k tomu doma vynikající příležitost. Jenže k duelu přistoupili lehkovážněji, než by kdo čekal. A po dvou třetinách prohrávali už 0:4. „Mostu jsme čtyřgólové vedení darovali. Potom už se hraje těžko," rmoutil se kouč Vladimír Jeřábek.

Rebelové zřejmě dostali v druhé přestávce v kabině hodně vyhubováno, protože dokázali snížit až na 3:4. „To byl dobrý záchvěv," našel slova chvály na šestiminutovou pasáž třetí části Jeřábek. „Ale pak jsme dostali blbý gól na 3:5."

Brodští hokejisté ještě jednou snížili, Severočeši ale výhru uhájili. Navíc ji v power-play stvrdili šestou brankou.