Dukla sice hned v úvodu třetího utkání zlomila své čtvrtfinálové tabu, když využila poprvé v sérii přesilovou hru, poté ale musela dvakrát dotahovat náskok domácích.

Ve druhé části totiž Stadion během šestatřiceti sekund otočil skóre ve svůj prospěch a dostal se do vedení 2:1. Obavy Jihlavanů z opakování černé druhé dvacetiminutovky z minulého utkání rozptýlil Bezúch, který v polovině duelu při další, tentokráte dvojnásobné, přesilovce manko dorovnal.

Také ve třetí části Litoměřice získaly vedení na svoji stranu, Juraj Bezúch byl ale při chuti a svým třetím gólem v zápase zajistil Dukle alespoň prodloužení.

V něm hosté byli útočnější, branka ale nepadla a vyprodané hlediště Kalich Arény se dočkalo samostatných nájezdů. V nich byl šikovnější favorit z Jihlavy, který proměnil všechny tři nájezdy.

Čtvrtý zápas série je na programu dnes opět v Litoměřicích.

LITOMĚŘICE - JIHLAVA 3:4 sn

Branky a nahrávky: 25. Ščegolkov (Smetana), 25. Dluhoš (Korkiakoski), 50. Kropáček (Marcel, Jirásek) – 2. Bezúch (Pohl, Zeman), 31. Bezúch (Holý, Zeman), 55. Bezúch (Suchánek), rozhodující nájezd Čachotský. Rozhodčí: Doležal, Micka – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 6:6, navíc Zeman, Kajínek (oba J) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1 740 – vyprodáno. Třetiny: 0:1, 2:1, 1:1 – 0:0. Stav série: 1:2. Jihlava: Lundström - Kajínek, Pohl, Půža, Matějíček, Suchánek, Holý, Černohorský – Anděl, Skořepa, Čachotský – Harkabus, Hlinka, Dostálek – Jiránek, Zeman, Bezúch – Klíma, Osmík, Hrníčko.

Ostatní výsledky: Prostějov – Vsetín 4:3 pp (stav série: 1:2), Havířov – České Budějovice 1:2 (1:2), Přerov - Kladno 2:8 (0:3).