Tým trenéra Moravce tak bude zítra na vlastním ledě odvracet konec sezony. Třetí osmifinálový duel začíná v 18 hodin.

EXTRALIGA ST. DOR. – OSMIFIN.

K. VARY – JIHLAVA 3:2

(stav série 1:0)

První minuty a vlastně i celá úvodní třetina se hrály podle not Dukly. Její hráči do zápasu vlétli nabuzení a Kašpar v karlovarské brance se musel činit, aby neinkasoval. To se mu dařilo do 13. minuty. Ve chvíli, kdy seděli dva domácí hráči na trestné, už ale kapituloval. Veleba si sjel mezi kruhy a trefil se přesně. Jihlavští měli dál navrch, a tak bylo překvapením, že zahrozily i Vary. Fečo ale pálil mimo tři tyče. To hostující Filip byl přesnější, když si počíhal na odražený puk a pohotově zavěsil – 0:2.

Bouřka v karlovarské kabině bohužel pro Duklu byla účinná. Domácí přitlačili na pilu a hosty do obrany. Z tlaku pramenilo snížení, protože Juřičkovi neposedný kotouč proklouzl až za čáru. Brzy to ale mohlo být zase o dvě branky. Najman vypálil, Kašpar puk jen vyrazil na hůl Valy, který v jasné pozici minul odkrytou svatyni! Domácí pak mohli vyrovnat, ale dvojnásobnou přesilovkou pohrdli. Smutnit však nemuseli, protože v závěrečném dějství dokonali obrat.
Dukla hrála nedisciplinovaně, a to ji stálo dobrý výsledek. Prokš v početní výhodě srovnal, a vzápětí tentýž hráč dokonal i obrat. Jihlavští se v závěru zápasu snažili, vrhli síly do ofenzivy, ale přes zhuštěnou obranu domácích už cestu za vyrovnáním nenašli.

„Měli jsme výborný vstup do utkání, pak se to rozbilo našimi vyloučeními. Dostali jsme se pod tlak, ale i tak jsme šli do třetí třetiny za stavu 2:1. Bohužel jsme ale v té poslední byli hodně nervózní, báli se hrát, nebyli na puku a a Vary to během minuty dokázaly otočit. Nakonec zaslouženě vyhrály,“ hodnotí Štěpán Moravec.

Branky a nahrávky: 22. Prošek (Šik), 51. Prošek (Novák, Šik), 52. Prošek (Šik) – 13. Veleba (Filip, Vala), 19. Filip (Rašín). Rozhodčí: Sýkora – Hřebík, Juránek. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 156. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 0:2, 3:2. Stav série: 1:0. Třetiny 0:2, 1:0, 2:0. Jihlava: Juřička – Veleba, Rašín, Piskač, Zvěřina, Trávník, Marek – Vala, Najman, Pigl, Brož, Juda, Filip, Chlubna, Krajíček, Menšík.

K. VARY – JIHLAVA 1:0

(stav série 2:0)

Nedělní mač byl hodně opatrný a plný nepřesností. Zásluhu na tom měly i dobře fungující obrany, které odebíraly puky a hasily případné závary před brankami už v jejich zárodku. Dukla byla ale přece jen o něco aktivnější, takže více práce měl Kašpar.

Druhá část byla hodně podobná. I v ní se více do zakončení tlačila Dukla. Muž s maskou mezi třemi karlovarskými tyčemi byl ale v pozoru. Hosté navíc promarnili obě přesilovky.

O jediný gólový moment se postaral Šik, který vyvezl puk, zakombinoval s Holubem, a ten nabil Proškovi. Dukla se pak hnala za vyrovnáním, ale v cestě jí stála přesnost a také Kašpar, který dokázal zkrotit všechny střelecké pokusy. Jeho tým tak získal druhý bod v sérii.

„Dneska (včera – pozn. Red.) musím před kluky smeknout. Byli jsme lepší, měli více šancí, ale domácí brankář byl výborný, a domácí také zblokovali hodně našich střel. V poslední třetině se dostali do dvou šancí a jednu skvěle zužitkovali. S čistou hlavou a se vším respektem k soupeři ale mohu říci, že nevyhrál lepší, ale produktivnější tým,“ doplňuje Moravec.

Před jeho výběrem teď bude přetěžký úkol. Doma stáhnout dvoubodovou ztrátu. „Ten cíl, který jsme si dali, že tam jeden zápas vyhrajeme, jsme nesplnili, a jsme pod tlakem. Jsem zvědavý, jak to zvládneme. Je to otázka, jestli některou tu šanci trefíte a prolomíte to. My máme na čem stavět a máme na to, tu sérii otočit. Teď je to na nás, vrátit ji do Varů,“ dodává bojovně kouč Dukly.

Branky a nahrávky: 47. Prošek (Holub, Šik). Rozhodčí: Hlinka – Coubal, Fiala. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Třetiny 0:0, 0:0, 1:0. Dukla Jihlava: Juřička – Veleba, Zvěřina, Piskač, Rašín, Trávník, Marek, Smolko – Trnka, Vala, Najman, Pigl, Brož, Juda, Filip, Chlubna, Krajíček, Menšík, Kardoš, Zadražil, Barák.

Ostatní výsl. osmifinále: Salzburg – Havířov 8:2 a 3:2p (stav série 2:0), Kladno – Vítkovice 5:4 a 1:3 (1:1), Č. Budějovice – Kometa Brno 2:1 a 10:3 (2:0), Sparta – Hr. Králové 2:0 a 2:4 (1:1), Liberec – Olomouc 6:2 a 5:0 (2:0), Pardubice – Slavia 1:2sn a 4:3 (1:1), Plzeň – Zlín 8:5 a 8:2 (2:0).