Trenéři Petr Vlk a František Zeman přivítali na úvodním seznamovacím tréninku dvacet hráčů. „Další dva byli na spinneru, Filip Seman doléčuje virózu a připojí se příští týden," upřesnil Vlk. Tomu pochopitelně chyběli i oba slovinští beci, kteří nyní reprezentují svoji vlast na mistrovství světa.

Letošní suchá příprava bude pro jihlavské hokejisty oproti loňsku o týden kratší. Do letní třítýdenní dovolené přesto sportovci absolvují úctyhodný desetitýdenní tréninkový maraton.

I proto se trenéři budou snažit, aby příprava byla co nejpestřejší. To už ostatně naznačuje hned první porce tréninků: „První trénink byl jen o tom, aby se kluci protáhli. Ve středu budeme dělat silové testy, ve čtvrtek nás čeká první výjezd na kole, v pátek půjdeme do tělocvičny, kde se zaměříme na obratnost a nějaké hry," prozradil Vlk.

Poté už se však přitvrdí. „Letošní příprava bude podobná té loňské," potvrdil kouč Dukly. „Opět se zaměříme hodně na kondici, v ní jsme v lize patřili k nejlepším. A pochopitelně musíme zapracovat na věcech, které se nám tolik nedařily."

Na led půjde Dukla zřejmě dvacátého druhého července, do startu první ligy odehraje jedenáct přípravných zápasů. Hrát se bude opět i už tradiční Regionální pohár. „Letos se o něj poperou čtyři týmy: Havlíčkův Brod, Třebíč, České Budějovice a Dukla," vyjmenoval účastníky marketingový pracovník Dukly Zdeněk Drla.