Dukla Jihlava vstoupí příští týden do sezony, ve které si připomíná šedesát let hokeje ve městě. A vkročí do ní hrdě, se vztyčenou hlavou. „Nebudeme přece říkat, že nechceme hrát co nejvýš," vyhlašuje razantně jeden z nejzkušenějších hráčů týmu, Michal Důras.

Železný muž Dukly, který vloni odehrál všechna soutěžní utkání, by rád zopakoval minulou prodlouženou sezonu. „Pokud bude šance postoupit do baráže, proč bychom ji nevyužili? Důležitý bude vstup do soutěže, abychom se od začátku pohybovali na špičce tabulky a vybojovali si co nejlepší pozici pro play-off," plánuje Důras.

Vysoké cíle týmu potvrzuje i šéf klubu Bedřich Ščerban. „Na sezonu se hodně těším. Podařilo se nám dát dohromady v rámci našich možností dobrý tým. Pokud se vytvoří v kabině dobrá parta jako vloni, měli bychom mít ty nejvyšší ambice. Pochopitelně při vědomí toho, že je to jenom sport, ve kterém se nedá všechno předem naplánovat."

To si uvědomují i hráči. „Chceme především předvádět kvalitní hru, která bude bavit nás i diváky. Těch bychom chtěli přilákat do ochozů co nejvíce. Samozřejmě se chceme pohybovat v horních patrech tabulky, ale důležitá je i atmosféra v klubu a v kabině," hlásí za spoluhráče kapitán Jiří Dobrovolný.

Jihlavští letos prožili hodně netradiční přípravu. Odpadla v Dukle tradiční část cyklistická či plavecká, tým dřel téměř výhradně v posilovně. „Myslím, že jiný styl přípravy kluci kvitovali," hodnotí léto trenér Petr Vlk. „Ale jak se nám to osvědčilo, to si můžeme říct až podle výsledku sezony."

„Konzultoval jsem to s klukama z jiných klubů, kteří tak trénují třeba už několik let. Všichni mi potvrdili, že takový je trend. Takovou přípravu jsem opravdu ještě nezažil, bylo to zajímavé," přidal se Dobrovolný.

Netradiční byl i počet odehraných utkání. Včetně dnešní generálky s rivalskou Třebíčí jich bude jen šest. „Hráli jsme méně utkání než v minulosti, ale s velmi silnými soupeři," připomíná Vlk. „Zápasy nám ukázaly, že s nimi jsme schopni hrát vyrovnané partie, i když v určitých fázích utkání se ukázala jejich vyšší kvalita."

Do soutěže vstoupí Dukla ve středu sedmého září domácím duelem s Prostějovem. „Čeká nás vyrovnaná a těžká soutěž," odhaduje Vlk. „Mezi favority se určitě tradičně zařadí Kladno, České Budějovice, Slavia, chceme mezi ně patřit i my. Letos ale nevidím v lize vyloženě slabého protivníka. Především na hřištích soupeřů bude pokaždé velmi těžké uspět."