Důrazný útočník strávil poslední tři sezony v Jihlavě, kde hostoval z Vítkovic, na jeho další setrvání to ale ani trochu nevypadá.

Dukla sice hned po sezoně projevila o mladého forvarda zájem, Vítkovice ale jeho další hostování zamítly. Hráče totiž chtějí prodat za částku, kterou si klub z krajského města Vysočiny nemůže dovolit. „To bylo na jednáních mezi panem Husičkou (generální manažer Vítkovic – pozn. red.) a panem Ščerbanem (generální manažer Dukly – pozn. red.). Je to otázka spíše na ně, protože tato jednání šla mimo mě," říká Maliník.

Ten by si sice setrvání v Jihlavě představit dokázal, teď se ale musí připravit na stěhování jinam. „Já bych v Dukle rád hrál, strávil jsem tam pěkné roky a Jihlavu mám rád. Ale manažeři se nedohodli a je to na nich. Když se nedohodnou, budu muset změnit působiště a myslím si, že není reálné, abych zůstal," prozrazuje muž, který v uplynulé sezoně nasbíral ve žlutočerveném dresu dvacet bodů za šest gólů a čtrnáct přihrávek.

Ještě nemá jasno

Hráč, který v loňském roce nosil v Jihlavě číslo sedmadvacet, tak čeká, jaké další možnosti se mu naskytnou. „Zatím pořád nic nemám. Sice už se možná něco rýsuje, ale ještě to není nic jistého," přibližuje Maliník. „Dokud není podepsaná smlouva a nemám jistotu, raději bych to neupřesňoval," nechce být konkrétní.

Nejpozději do měsíce by ale chtěl mít o svém novém působišti jasno. Jak sám říká, nejistota, která teď kolem jeho budoucnosti panuje, je sice nepříjemná, důvod k panice ale zatím není. „Myslím si, že někdy kolem srpna už bych mohl vědět, kde budu v příštím roce hrát. Rozhodně to není nic příjemného, ale na druhou stranu je pořád ještě čas," konstatuje s tím, že se určitě nechystá do ciziny: „Chtěl bych zůstat v Čechách. Nějakou nabídku zvenku jsem sice měl, ale raději bych chtěl zůstat ještě tady a něco dokázat."

Přípravuje se sám

Kvůli své situaci také musel poprvé v životě absolvovat letní přípravu samostatně. „V klubu je to určitě lepší, protože je člověk v kolektivu. Když je člověk sám, tak je o dost těžší se donutit," přemítá. „Na druhou stranu jsem si mohl trénovat, kdy jsem chtěl. Snažil jsem se trénovat poctivě, někdy i dvakrát denně a na podobné úrovni jako v klubu. Určitě ještě potrénuji a v sezoně uvidíme, jestli jsem to dělal správně," uzavírá Maliník.

JOSEF JAKOUBEK