Na začátku týdne se asistent trenéra Karel Nekvasil ke složení kádru vyjádřil, ovšem byl trochu tajemný. „Ten je plus minus uzavřený. Ale jednoho hráče máme přislíbeného, s tím už počítáme,“ komentoval, ale o koho jde neprozradil.

O pár dnů později už je jasno, tedy pokud trenér myslel Tomáše Jiránka. Forvard, který dres Dukly poprvé oblékl před čtyřmi roky, a hned si mohl užívat postupových oslav do extraligy, se rozhodl v krajském městě Vysočiny zůstat. „Jednání byla dlouhá, ale došlo k dohodě, což je podstatné. Smlouva je podepsána na jednu sezonu,“ uvedl na klubovém webu jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

Jihlavští hokejisté si mákli. V posilovně se pořádně zapotil i Josef Skořepa.
Dukla trénovala na dvě party, hodně jí pomohl kondiční trenér

Za jedenáct dní devětadvacetiletý útočník má na svém kontě přes stovku extraligových startů. O něco více než za Duklu jich odehrál v Mladé Boleslavi.

V Jihlavě se mu zalíbilo a zůstal tu i po sestupu z elitní soutěže. V Chance lize si zde sto devadesát centimetrů vysoký útočník připsal 64 kanadských bodů za 37 branek a 27 asistencí. Na tomto čísle se ale rozhodně Jiránek nebude chtít zastavit.

Kolik jich přidá v nové prvoligové sezoně?