„Ale jako krok zpátky to rozhodně neberu. S týmy, jako je Chomutov nebo Ústí, se nebude hrát špatný hokej,“ říká sedmadvacetiletý útočník.

Na obnovenou premiéru v jihlavském dresu už se tedy těšíte?
Jasně, kdo by se netěšil… Myslím, že tohle se dá po přípravných zápasech říct o každém hráči. Všichni si přejeme, aby už začaly mistráky. Konečně bude o co hrát. Třeba Tipsport Cup byl taky super, zahráli jsme si s dobrými soupeři, ale o body půjde až v lize.

Start vás však čeká náročný, hned v úvodním kole první ligy narazíte na sousední Třebíč…
Doufám, že přijde hodně lidí – a že je nezklameme. Začátek bude strašně důležitý, proto se musíme snažit odehrát prvních pět zápasů jako play off, na doraz. Měli bychom udělat co nejvíc bodů a od toho se odrazit. Abychom to pak nemuseli dohánět tak, jako se nám to stalo dva roky po sobě ve Znojmě.

Když se vrátíme k derby s Horáckou Slavií – o vás se stále oba kluby i jejich fanoušci přou, čí jste vlastně odchovanec. Můžete tedy říct, jestli jste Třebíčák, nebo Jihlavák?

Je pravda, že s hokejem jsem začínal v Třebíči, ale narodil jsem se v Jihlavě a vždycky jsem tady chtěl hrát. To se mi splnilo na střední škole, kdy jsem přišel do jihlavského dorostu. A od té doby jsem tady. Ale abych jasně odpověděl na otázku… Cítím se být Jihlavák. Určitě.

Jenže jestli se nepletu, bydlíte v Třebíči…
Kousek od ní, přímo v Třebíči už ne.

Do nové sezony vstoupíte nejen v dresu rodné Jihlavy, ale dokonce v její elitní formaci s Bakusem a Hodkem, dvěma nejproduktivnějšími hráči uplynulého ročníku soutěže. Tím pádem na vás zbudou i defenzivní povinnosti…
Kluci jsou v první lize opravdu špička. Proto není divu, že jsem dostal za úkol víc bránit. Prostě musím udělat prostor pro ně, aby mohli dávat góly jako minulý rok.

Vy je dávat nechcete?
Tak určitě bych chtěl taky nějaký dát… Ale za kluky mluví výsledky. Když se jim bude dařit stejně jako loni a já za ně odvedu černou práci, tak to bude pro náš mančaft jen a jen dobře.

Klubové vedení i trenéři zatím nemluví o žádném konkrétním cíli. Znamená to, že půjdete postupnými kroky?
Asi by to tak mělo být. Ono stanovit nějaké cíle před sezonou je strašně těžké. Nikdy nevíte, do jaké krize se mužstvo může dostat. Já myslím, že cíl by měl být v téhle chvíli jediný – postoupit do vyřazovací části. Potom už bude všechno otevřené, protože play off je úplně jiná soutěž.