Na začátku zápasu promrhaly oba týmy přesilovou hru, ale v závěru třetiny se začalo už skóre měnit. Na Dvořáka vyzrál Nikolič a jihlavští hokejisté vedli. Jenže náskok do kabin si neodnesli, protože chvilku potom zacílil mimo dosah Chaloupka i Hrubec,a bylo vyrovnáno.

Do druhé části vstoupil lépe koncentrovaný Motor. Po necelých třech minutách je poslal poprvé do vedení Krcho. Pak se hrálo nahoru dolů, k vidění bylo několik šancí, ale gól přišel až ve 34. minutě. Barák rozjásal jihlavský tábor.

Lekce z produktivity. Dukla doma prohrála se Slavií

Přetahovaná pokračovala i ve třetím dějství. Dukla se nepoučila ze špatného úvodu do druhé třetiny, a i v té závěrečné brzy inkasovala po zakončení Pigla. Ale i Budějovičtí, kteří byli v celém utkání mnohem aktivnější ve střelbě, si po chvilce vybrali slabší chvilku, kterou potrestal vyrovnáním Brož. Jenže Dukla místo toho, aby využila momentu překvapení, tak domácím nabídla čtvrtý gól. A trefa Hubaty byla bohužel pro Jihlavu rozdílová!

O POHÁR DHL: Č. BUDĚJOVICE – JIHLAVA 4:3

Branky a nahrávky: 18. Hrubec (Novák), 23. Krcho (Novák, Silný), 42. Pigl (Krcho, Hubata), 46. Hubata – 17. Nikolič, 34. Barák (Doležal, Chaloupek), 45. Brož (Juda). Rozhodčí: Šindel – Pešek, Malý. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 124. Střely na branku: 51:26. Třetiny 1:1, 1:1, 2:1. Dukla Jihlava: Chaloupek – Dvořák, Křišta, Rašín, Smolko, Trávník, Nikolič – Brož, Pětník, Krajíček, Fiala, Juda, Čermák, Doležal, Barák, Vyvial.