Jihlavští hokejisté v úvodu moc nebruslili a mohli být rádi, že soupeř své dvě šance neproměnil. Pak si Dukla mohla pomoci přesilovou hrou, jenže ji neproměnila a na jejím konci dovolila Salzburgu, aby otevřel skóre. Eliaš vyskočil z trestné, řekl si o puk a nikým nehlídán zakončil únik střelou pod betony Chaloupka – 0:1. Uběhly necelé tři minuty a rakouský celek vedení navýšil. Nepřehlednou situaci před domácí svatyní vyřešili Eham a zakončující Oskar šikovně – 0:2.

„Začátek zápasu nám nevyšel. V první třetině mi přišlo, jako bychom vůbec nebyli v zápasu, možná jsme byli trošku nervózní. Udělali jsme dvě hloupé chyby, ze kterých padly dvě branky Salzburgu,“ hodnotí na webu Dukly asistent trenéra Karel Nekvasil.

V prostřední části byli domácí nedisciplinovaní a Salzburg věděl, jak s dvojnásobnou přesilovkou naložit. Hengelmüller zvýšil na tříbrankový rozdíl. V tu chvíli to vypadalo s Duklou bídně, ovšem svěřenci trenérů Ujčíka a Nekvasila ukázali dobrý charakter a o body se ještě porvali. Postaral se o to Kardoš, který nejprve uklidil odražený puk za Kolarzova záda, a po chvíli ukázkovým bekhendem snížil na 2:3!

Úřad práce. Ilustrační snímek
Lidí bez práce v srpnu přibylo

„Od stavu 0:3 jsme byli možná i lepší, vytvořili jsme si šance, ale proti takovému týmu, jakým Salzburg je, se ne vždy povede z 0:3 na 3:3 srovnat. Přesto musíme kluky za druhou část zápasu pochválit, za to, jakou bojovnost předvedli,“ doplnil Nekvasil.

JIHLAVA - SALZBURG 2:3

Branky a nahrávky: 35. Kardoš (Pětník, Fiala), 38. Kardoš (Fiala) – 7. Eliaš (Borzecki), 10. Maier (Eham, Borzecki), 30. Hengelmüller (Pronin, Szuber). Rozhodčí: Hejduk – Zídek, Rampír. Vyloučení: 3:5, navíc Juda (JIH) 10 minut OT. Využití: 0:1. Diváci: 89. Střely na branku: 21:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3. Třetiny 0:2, 2:1, 0:0. Dukla Jihlava: Chaloupek – Piskač, Rašín, Trávník, Smolko, Grauer, Dvořák – Brož, Juda, Vlk – Vyvial, Čermák, Doležal – Kardoš, Krajíček, Fiala – Zadražil, Pětník, Nikolič.