EXTRALIGA JUNIORŮ
LIBEREC – DUKLA JIHLAVA 3:4pp

Do vedení se dostal hostující výběr. Mladičký Prokš uplatnil svou šikovnost a krásnou individuální akci zakončil nejlépe, jak mohl. Vzápětí ale domácí Maďar kontroval – 1:1.

Vedení vrátil zpět Jihlavě až v závěru druhé části Zelený, kterého vyslal do úniku bezchybnou přihrávkou přes tři čtvrtě hřiště Adam, a hostující forvard samostatný únik neomylně proměnil.

Liberec kontroval v poslední části, kdy překonal Jíru Filippi. O dvě minuty později ale Malec našel přihrávkou mezi kruhy najíždějícího Prokše, který se trefil pod břevno. O chvíli později poslal utkání do prodloužení domácí Mulač.

V něm dostala Dukla výhodu přesilové hry, kterou nepohrdla. Hned v prvním střídání vymysleli gólovou akci Dočekal, Rosendorf a přesně pálící Vondráček.

„Celé utkání jsme byli ve vedení my, oni vždycky dotahovali. Musím ale přiznat, že byli velmi hokejoví, my je ale k těm vážnějším šancím nepouštěli. Hrálo se na úzkém kluzišti a nám se dařilo ve hře jeden na jednoho,“ těší trenéra Jihlavy Petra Kuchyňu.

Spokojený byl i se dvěma body. „Určitě, ale bylo vidět, že domácí hráli s osmi dorostenci. My chtěli jet také s mladými hráči, ale starší dorost je bohužel rozložený nemocí,“ dodává.

Branky a nahrávky: 14. Maďar (Oppelt), 48. Filippi (Vařecha), 52. Mulač (Chlouba) - 13. Prokš, 38. Zelený (Dvořák), 50. Prokš (Malec), 61. Vondráček (Rosendorf, Dočekal).
Třetiny: 1:1, 0:1, 2:1 - 0:1.
Dukla Jihlava:
Jíra – Rosendorf, Rašner, Jaroš, Šidlík, Randa, Kolda, Adam - Klíma, Dočekal, Vondráček – Malec, Kotlík, Prokš – Dvořák, Pometlo, Zelený.