Na ledě českobudějovického Motoru se svěřenci trenéra Nekvasila se zlou potázali a domů odjeli ve středu večer s debaklem. Už dnes, ve čtvrtek, Duklu čeká odveta v Hradci.

Č. BUDĚJOVICE - JIHLAVA 6:1

Středeční mač Dukle nevyšel, a už v úvodu bylo jasné, kdo bude určovat tempo hry. Motor hrál lépe, a v první části dvakrát udeřil. Poprvé dokonce v oslabení, podruhé v přesilové hře. Jihlavští se z nepovedení první části nepoučili a tu druhou zbabrali úplně. Jihočeši se dostali až do čtyřbrankového vedení, pak sice skóroval v početní výhodě jihlavský Jindra, ale za chvíli domácí přispěchali s odpovědí, která byla navíc dvojnásobná. Kdo čekal, že kanonáda bude pokračovat i v poslední části, ten se mýlil a byl zklamán. Šancí ubylo, hráči ani jednoho týmu se už nikam nehnali, takže skóre zůstalo stejné, jako po dvou třetinách.

Branky a nahrávky: 8. Beránek (Dosek), 13. Dudáček (Doktor), 27. Grauer (Dančišin), 28. Dančišin (Tejko), 35. Matys (Grauer), 39. Matys (Kouba, Grauer) – 32. Jindra (Kadleček, Pražák). Vyloučení: 6:3. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1. Třetiny: 2:0, 4:1, 0:0. Dukla Jihlava: Šťastný (od 30. Juda) – Srnský, Havelka, Vála, Pražák, Mareš, Krtek, Hrabaň – Peschout, Adam, Jindra, Donda, Kadleček, M. Strnad, Waller, Slabý, Hrbatý, Mejzlík, K. Strnad. (vb)