EXTRALIGA JUNIORŮ

OLOMOUC – JIHLAVA 4:1

Domácí měli lepší start a po zásluze jim to přineslo úvodní branku z hole Pírka, který pálil přesně od modré. Duklu to probralo a na pozoru se musel mít i Mokrý v olomoucké svatyni. Jenže hosté opět ukázali, že jejich slabinou je koncovka. Měli dost šancí, dokonce i dvojnásobnou přesilovou hru, ale vyrovnat nedokázali. Podobné to bylo v druhém dějství. Dobré příležitosti ke skórování měly oba výběry, ale do černého se trefil na jeho konci jen domácí Mader, který udeřil v početní výhodě.
Zřejmě zlomový okamžik zápasu byl, že domácí přestávku gólově orámovali. Chaloupek nestačil sklapnout betony včas a Podlaha mohl slavit. Dukla pak měla možnost se ještě vrátit do zápasu, hrála dlouhou přesilovku, jenže na Mokrého ne a ne vyzrát. A když v závěru umocnil vedení přesnou tečí Ministr, bylo jasno, a to i přesto, že poslední slovo si vzal půl minuty před koncem jihlavský Kardoš.
Hosté se ale nepoložili a prodloužení ovládli, za což je Juda odměnil trefou znamenající bod.

Branky a nahrávky: 8. Pírek (Matiaško, Rosecký), 39. Mader (Kořenek, Podlaha), 43. Podlaha (Kořenek), 59. Ministr (Podlaha, Pírek) – 60. Kardoš (Barák), rozh. náj. Juda. Rozhodčí: Sedlák – Bubela, Zedník. Vyloučení: 12:10, navíc Mader (OLO) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 45. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 4:0, 4:1. Třetiny 1:0, 1:0, 2:1. Dukla Jihlava: Chaloupek – Chvátal, Moravec, Smolko, Trávník, Vála, Rašín, Mareš – Brož, Vala, Zadražil, Menšík, Zdarsa, Krajíček, Broža, Kardoš, Juda, Barák.

HAVÍŘOV – JIHLAVA 4:5 pr.

Hodně ospalým dojmem působili v první části hráči Dukly, kteří mohli být hodně rádi, že Havířov jejich pasivitu potrestal jen jednou. A navíc Válovi se povedlo při havířovském oslabení vyrovnat, takže výsledkově to nebylo z jihlavské strany až tak špatné.
Prostřední dvacetiminutovku si nejvíce užil domácí Bochnak, který překonal Javůrka hned třikrát! Nejdřív uspěl šikovnou tečí, pak mu pomohl jeden z jihlavských obránců, který si srazil puk do vlastní sítě, a hattrick završil v závěru třetiny, kdy prostřelil hostující gólmana z levého kruhu. Dukla ale ztrácela jen dva góly, protože štěstí při zakončení měl i Krajíček.
Havířov na začátku poslední periody promarnil dlouhou přesilovou hru, a to ho nakonec mrzelo, protože pak začali úřadovat Jihlavští. Smolkova dorážka znamenala kontaktní branku a v závěrečné power-play vyrovnal Vala!
Šlo se tedy do prodloužení, které ovlivnil faulující Juhász. Dukla hrála čtyři proti třem a stejně jako v pátek v něm připsal pro svůj tým bod navíc Tomáš Vala.

Branky a nahrávky: 14. Szturc (Pawliczek, Juhász), 27. E. Bochnak (Zdeněk, Pindel), 30. E. Bochnak (Zdeněk, Pindel), 37. E. Bochnak (Pavelek) – 17. Vála (Mareš, Juda), 34. Krajíček (Zadražil, Rašín), 50. Smolko (Broža), 60. Vala (Juda, Menšík), 63. Vala (Juda, Vála). Rozhodčí: Hykel – Gebauer, Janoško. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:3. Diváci: 111. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5. Třetiny 1:1, 3:1, 0:2. Dukla Jihlava: Javůrek – Chvátal, Moravec, Smolko, Trávník, Vála, Rašín, Mareš – Brož, Vala, Zadražil, Menšík, Zdarsa, Krajíček, Broža, Kardoš, Juda, Barák.