EXTRALIGA JUNIORŮ

JIHLAVA – K. VARY 4:5sn

První minuty patřily Dukle, ale také karlovarskému brankáři Grančarovovi. Ten své barvy podržel jak proti pokusu Čermáka, tak si poradil i s tutovkou Peschouta. I hosté ale ukázali, že umí útočit, a to dokonce v oslabení. Jihlavští mohli děkovat Šťastnému, že se skóre nezměnilo.

Góly přišly až v závěru třetiny. Když Čermák ani dorážející Heinrich neuspěli, protrhl střeleckou smůlu karlovarský Davídek. Vyrovnání ale na sebe nenechalo dlouho čekat, protože hned po rozehrání vyšel domácím ofenzivní výpad a Mareš nezaváhal. Jenže za necelou minutu Petrov zahrál Šťastnému „na housle“, a bylo to 1:2! „Měli jsme výbornou první třetinu, snad osm tutovek, ale bohužel se trápíme v koncovce,“ říkal trenér Karel Nekvasil.

V té druhé to bylo podobné. Jeho tým nehrál špatně, ale Heinrich vyrovnat nedokázal, místo toho přišel šťastný gól Pastyříka. A v 34. minutě bylo Jihlavským ještě hůře, protože na 4:1 zvýšil neomylný Bečka. „Neřekl bych, že bychom pak polevili, ale oni byli produktivní, potrestali naše dvě minely,“ reaguje Nekvasil, jehož tým alespoň za chvilku vykřesal jiskru naděje, když se konečně prosadil střelou do horního růžku Heinrich.

Duklu snížení před pauzou nakoplo a v závěrečné části byla lepší. „Musím před kluky smeknout, že to vyrovnali,“ chválil trenér hráče za skvělých deset minut v posledním dějství a dva góly. O ten první se postaral zblízka Čermák, který zanedlouho srovnal na 4:4! „Ale to utkání nemělo dojít do prodloužení, protože jsme tam měli další tutovky,“ poukazuje Nekvasil na obrovskou zahozenou příležitost, kdy Heinrich nedokázal poslat puk do odkryté svatyně! A za chvilku domácí rozezvučeli brankovou konstrukci. „Mohli jsme to rozhodnout v normální hrací době,“ zoufal trenér.

V prodloužení měli naopak možnosti udeřit Karlovarští, ale Šťastný byl proti. „Byli lepší, měli tři tutovky a nás podržel nás gólman,“ potvrdil Nekvasil.

Dukla se nakonec musela stejně smířit s bodem, protože v nájezdech neuspěla. „Ty nehodnotím rád. To je o momentální formě a štěstí,“ uzavírá kouč Jihlavy.

Branky a nahrávky: 18. Mareš (Čermák), 37. Heinrich (Čermák, Mejzlík), 44. Čermák (Mareš, Adam), 50. Čermák (Pospíchal) – 18. Davídek (Janata, Hotěk), 19. Petrov (Bečka), 26. Pastyřík, 34. Bečka (Vodička, Tlačil), rozh. náj. Davídek. Rozhodčí: Pokorný – Reich, Roupec. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 55. Střely na branku: 49:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 4:4, 4:5. Třetiny 1:2, 1:2, 2:0. Dukla Jihlava: Šťastný – Mareš, Pospíchal, Krtek, Srnský, Rašín, Vála – Mejzlík, Heinrich, Čermák – Peschout, Adam, Jindra – Donda, Kadleček, Strnad – Hrbatý.

1. Plzeň 17 13 0 0 4 67:38 39
2. Kladno 17 8 4 2 3 81:62 34
3. Kometa Brno 17 8 4 0 5 57:56 32
4. Slavia Praha 17 7 4 0 6 54:49 29
5. Chomutov 17 6 2 6 3 49:41 28
6. Ml. Boleslav 18 6 2 6 4 59:54 28
7. Č. Budějovice 18 9 0 1 8 58:56 28
8. Hr. Králové 17 6 3 4 4 45:44 28