Soupeř jihlavských hokejistů budí respekt. Na svém kontě má 62 bodůa je první. „Oni patří ke špičce celé soutěže,“ tvrdí trenér Dukly Karel Nekvasil, který ale také ví, že jsou Západočeši na venkovních kluzištích zranitelní. „Co se jejich výsledků venku týče, tak nemají dobré období. Doma jsou takřka neporazitelní, ale venku ztratili hodně bodů. A podle mě jim náš hokej nebude vonět. Navíc budeme hrát na malé hale, ke je málo místa, a to jim vyhovovat nebude,“ míní kouč.

Menší hřiště by tedy mohlo být výhodou. „Máme určité hráče, kterým to sedí, ale někteří potřebují víc prostoru. Bude tam více kontaktů a my musíme hrát agresivní a bruslivý hokej, hodně napadat a nedat jim žádný prostor, hrát blízko k hráčům. Prostě tu svojí hru,“ má jasno Karel Nekvasil.

A protože Dukla stále hraje o postup do play-off, kam jde dvanáct týmů, bude o páteční body bojovat jako lev. „I když hrajeme s Plzní tak do zápasu půjdeme s tím, že musím vyhrát. Máme o tři zápasy méně a body potřebujeme,“ dodává Nekvasil.

Jeho svěřenci tímto duelem odstartují pětizápasovou sérii, kterou musí stihnout odehrát během pouhých devíti dnů. Už v sobotu je čeká další extraligový mač. Na Horáckém zimním stadionu se poměří od pravého poledne s Českými Budějovicemi.