Po úvodním dvojutkání mají na svém kontě čtyři body, což je přesná polovina, jelikož v novém ročníku elitní soutěže je v každém utkání kromě tří bodů ve hře ještě bod navíc za úspěšné prodloužení nebo nájezdy.

Ve čtvrteční premiéře se na úvodní gól nové sezony čekalo dlouho, a to i přesto, že oba týmy měly několik šancí volající po brance. Jenže Chaloupek na jedné a Svoboda na druhé straně byli proti. Hned v úvodu se ocitl v obrovské šanci mladičký Chlubna, který ale nabídnuté trestné střílení zahodil.

A tak se jako první prosadili hosté. Těm, na rozdíl od domácích, vyšla přesilová hra, a Krcho v ní „basebalovým“ způsobem překonal domácího brankáře. Dukla se snažila marně. Svoboda byl dál pozorný a Jihlavští střelci navíc v koncovce bezradní. Jihočeši v závěru své vedení navýšili střelou do odkryté svatyně, když už Dukla zkoušela power-play. Výhru pečetil Řezáč.

Ale to nebylo vše. Podle nových pravidel byl ve hře ještě bod. Hrálo se prodloužení, a protože to nikdo nerozhodl, přišly na řadu nájezdy. Jenže ani ty Dukle nešly. „Řekl bych, že to byl takový hodně defenzivní hokej, bránilo se střední pásmo a já to viděl jako úplně vyrovnané utkání, s jednou využitou přesilovkou, ve které jsme neuhlídali hráče, o kterém jsme věděli, že to na něj hrají. Celkově ale oba týmy neproměňovaly vyložené šance. My sev zakončení hodně trápili, což se ukázala i v nájezdech, ve kterých to naše provedení bylo tristní. Kluci zkoušeli nesmyslné věci, místo toho, aby to zjednodušili,“ hodnotí kouč Dukly Karel Nekvasil.

Hned v sobotu byla na programu odveta, kterou hostily České Budějovice. „Bylo to podobné. V první třetině neproměnil trestné střílení tentokrát Motor,“ nastínil Nekvasil.

Po bezbrankové dvacetiminutovce se Jihočeši opět prosadili jako první, a takřka ve stejný čas. Ale jejich radost netrvala dlouho, protože po dvou minutách využil hostující Juda přesilovou hru. „Nebylo to nic nacvičeného, spíš si myslím, že to vyplynulo ze situace,“ přidal kouč Dukly.

Poslední třetina už hostům vyšla parádně. Tomáš Valav jejím závěru střelou nad rameno dokonal obrat, a těsně před koncem, kdy jeho tým přežil oslabení, naskočil z trestné lavice Brož a výhru potvrdil.

Že se do Jihlavy povezou čtyři body, určilo prodloužení, v kterém se ujala Válova střela. „Oni třikrát špatně střídali, dostali tři tresty, jednou v prodloužení, takže jsme hráli čtyři na tři, a i když mu to moc nesedlo, tak to tam prošlo a my jim to vrátili se vším všudy,“ potěšilo Nekvasila.

Ten hráče pochválil. „Mámz kluků dobrý pocit hlavně co se týká přístupu, bojovnosti a obrané hry. Ale strašná je útočná fáze, jak řešíme přečíslení a zakončení. Proto dáváme málo gólů,“ dodává trenér.