BARÁŽ O EXTRALIGU

ŠUMPERK – JIHLAVA 1:4

Úvod se nesl v opatrném duchu, i když přinesl několik zajímavých momentů. „Hrálo se útočně, ale my jsme si museli vyzkoušet, jestli se s nimi dá hrát, a ani Šumperk nevěděl, co od nás čekat. Bylo to takové očuchávání,“ přibližuje trenér Dukly Aleš Totter.

Stojaté vody skóre rozčeřili jako první hosté. Posmyk dal perfektní přihrávku na Zemana, který si narazil s Kotlíkem, a parádním blafákem do protipohybu gólmana poslal Duklu do vedení.

Jihlavě se vstup do druhého dějství vůbec nepovedl. „Soupeř se začal líp pohybovat, my začali ztrácet kotouče a oni měli šance, které nedali,“ nastiňuje trenér hostů, kteří nakonec inkasovali. Stejskal vymyslel zpoza brány fantastickou přihrávku na Cinka, který baseballovým způsobem uklidil puk za Navrátilova záda.

Za další dvě minuty mohlo být na jihlavské straně ještě černěji. Randa zatáhl za záchrannou brzdu a domácím se nabídla možnost trestného střílení. Jenže Navrátil se překonat nenechal. „To byl jeden z důležitých momentů a zlomů. Soupeře to hodilo zpátky a našim hráčům to ukázalo, že máme v brance gólmana, který nám pomůže a je jistota,“ komentuje Aleš Totter.

A domácí byli za zahozený nájezd brzy potrestáni. Kotlík se od mantinelu natlačil k brance a s notnou dávkou štěstí poslal puk za překvapeného Peksu. „I když se hrálo otevřeně nahoru a dolů, tak nás to nakoplo,“ říká jihlavský kouč.

Na 3:1 zvýšil Polcar, který si vybruslil z rohu mezi kruhy a neomylně po ledě obstřelil šumperského strážce svatyně. „Tu třetinu jsme dohráli v pohodě,“ doplňuje trenér.

Kdo čekal na začátku poslední dvacetiminutovky ofenzivní smršť domácích, tak se nedočkal. „Mysleli jsme si, že na nás vlítnou, ale bylo to v klidu,“ reaguje Totter.

Domácí si sice vypracovali několik šancí, ale Navrátil chytal skvěle. Na druhé straně končily útočné výpady hostů podobně.
Až v předposlední minutě se Dvořák vrhl do střely, vybojoval kotouč pro Malce, který si mazácky počkal a přečíslení zakončil tím nejlepším možným způsobem – 1:4.

„Celý tým podal výborný výkon kolektivní,“ rozplývá se Aleš Totter. „Je to hodně důležitý vstup. Ověřili jsme si, že jsme tam právem a nejsme jen do počtu a nebudeme kompars,“ dodává.

Branky a nahrávky: 25. Cink (Stejskal) - 14. Zeman (Kotlík, Posmyk), 30. Kotlík (Zelený), 35. Polcar (Vysloužil), 59. Malec (Dvořák). Vyloučení: 4:4. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4. Třetiny: 0:1, 1:2, 0:1. Dukla Jihlava: Navrátil - Musil, Vacek, Zelený, Randa, Posmyk, Rosendorf - Němec, Polcar, Vysloužil - Dvořák, Pometlo, Malec - Kotlík, Zeman, M. Kuřítko – J. Kuřítko.

Ostatní výsledky 1. kola: Poruba – Hvězda Praha 4:2, Vsetín – Hradec Králové 3:2sn.


Pokračování dnes obstará Hvězda Praha

Už dnes v pátek čeká jihlavské juniory druhá barážová prověrka. Poprvé v boji o extraligu se představí na Horáckém zimním stadionu, kam přijede Hvězda Praha.

Potvrdit cennou výhru ze Šumperka se pokusí hokejisté Dukly od 17.45 hodin. „Soupeř to bere zodpovědně. I když to sem má sto kilometrů, tak je ode dneška (od čtvrtka – pozn. red.) v Brodě. A navíc prohrál v Ostravě, takže tady ztratit body už nebude chtít,“ říká kouč Jihlavy Aleš Totter.

Na jeho tým prý bude dnes daleko větší tlak. „Hrajeme doma, takže to bude těžší,“ tvrdí trenér, který má jasno: „Musíme být pokorní a nenechat se unést tou výhrou. Ale to je na nás, realizačním týmu, abychom to ztlumili.“

Dnešního soupeře Totter příliš dobře nezná. „Znám trenéra a přes Davida Volka nějaké informace máme, ale moc ne,“ potvrzuje a dodává: „Stejně se ale budeme soustředit hlavně na svůj výkon. Pokusíme se jim vnutit náš styl hry a uvidíme, jak to bude vypadat. Rozhodovat budou detaily.“

K dispozici by dnes měl mít stejný kádr, který odehrál úvodní zápas. „Pět šest kluků je pořád na hraně nachlazení, ale nejsou horečky, takže se s tím dá hrát. Snažíme se to mít pod kontrolou,“ dodává.