Bídnou bilanci se jim nepovedlo rozšířit ani proti Kometě Brno, která na Horáckém zimním stadionu vyhrála 5:2. A navíc zcela zaslouženě. „S Kometou jsme si ty body nezasloužili, ani herní výkon nebyl dobrý. Z naší strany to bylo špatné,“ uznal trenér Karel Nekvasil, že hosté si tříbodovou výhru odvezli oprávněně. Ve všech třetinách totiž dokázali dát o jednu branku víc než Dukla. „Jediné, co jsme si zasloužili, by byl bod za prodloužení. To jsme sehráli dobře, ale shořeli jsme na zakončení,“ doplňuje kouč, jehož tým si musel kalich hořkosti vypít až do dna.

A právě v této nejdůležitější fázi je prý „zakopán pes“ celého neúspěchu a špatného úvodu sezony. Juniorům z Jihlavy to tam totiž vůbec nepadá! Dohromady dali v základní hrací době jen patnáct branek, a to je opravdu chudá bilance.

Nelichotivý fakt výrazně podtrhl i sobotní mač se Salcburkem, ve kterém rozhodně Dukla nebyla horším celkem, ale rozdíl byl, když se do zakončení dostali hosté, a když v něm byli domácí. Ti nabrali během půlhodiny tříbrankové manko, a vypadlo to s nimi zle. Pak konečně protrhl střeleckou smůlu Čermák, a v posledním dějství zadělal na drama Brož, který snížil na 2:3. Místo vyrovnání ale přišla využitá přesilovka Rakušanů.

„Podali jsme dobrý bojovný výkon, měli spoustu šancí, ale je tam vidět obrovský rozdíl v dovednostech, přihrávkách, zakončení a osobních soubojích. Vždy nás přetlačí, a jak nestíháme silově, tak z toho pramení fauly, a toho soupeř využil. Jinak to bylo hratelné,“ hodnotí Nekvasil sobotní zápas. „Prodloužení bylo vyrovnané, dvě vyložené šance na každé straně, nám výborně chytal gólman. Alespoň že v nájezdech jsme získali ten bod,“ doplňuje.

Dukla se dál trápí, a trápí se i trenér Nekvasil. „Nějaká deka na nás lehla. Nejsme schopní dát gól, šancí je mraky, ale zakončení je špatné. Už si připadám jako kolovrátek, říkám dokola stejné věci,“ krčí rameny kouč juniorů. „Zkoušíme změnit i tréninky, když je čas, děláme vyloženě herní. Ale největší problém je v hlavách. Potřebujeme, aby nám tam padly tři čtyři odražené puky, a já věřím, že se to pak zlomí,“ přeje si trenér Karel Nekvasil.