Zvýšená bezpečnostní opatření. Ta budou provázet poslední derby kalendářního roku 2013, ve kterém hostí Horácká Slavia Duklu. Třebíčské vedení tak reaguje na předchozí souboj v Jihlavě, kde někteří z příznivců hostí ničili vybavení stadionu a házeli pyrotechniku po pořadatelích.

Fanoušci se tak musí připravit na důkladné osobní prohlídky, i na to, že na stadionu bude dohlížet na dodržování veřejného pořádku kromě bezpečnostní agentury i městská policie. V čase konání zápasu navíc budou orgány k tomu povolané připraveny použít institut zkráceného přípravného řízení v případě jakéhokoli překročení zákonných mezí.

„Chceme, aby všechno proběhlo v pohodě a v klidu. Záleží nám na tom, aby bylo vše důstojné a aby byl nejdůležitější hokej, ne chování pár jedinců," připomíná generální ředitel Horácké Slavie Karel Čapek. „Já bych se chtěl ale bavit o tom, že chystáme další akce," dodává.

Nejen bezpečnostní opatření má totiž naplánováno třebíčské vedení. V sobotu mimo jiné proběhne další ročník charitativní akce Dvakrát v roce Vánoce.

„Byl bych rád, kdyby se spíš tohle dostalo do popředí zájmu," tvrdí Čapek.

Mimo to se ale v Třebíči bude hrát také hokej. A dá se očekávat velmi dobrá podívaná. Oba rivalové totiž hrají ve velké pohodě.

Hosté z posledních jedenácti zápasů desetkrát vyhráli, domácí pak prožívají letos zatím nejlepší výsledkovou šňůru, když vyhráli už čtyřikrát v řadě.

„Zápas Jihlavy s Třebíčí je vždy zajímavý a ani nezáleží na momentálním postavení v tabulce, nebo formě celků. Tentokrát to možná bude o to zajímavější, že my jsme teď nějaké vítězství nastřádali a Jihlava jede od začátku sezony. Věřím, že to bude takové předvánoční vyvrcholení," tvrdí trenér Horácké Slavie Kamil Pokorný.

Na debakl nemyslí

Poslední zápas obou rivalů na třebíčském ledě nedopadl pro jeho svěřence příliš dobře. Jihlava si tenkrát odvezla vysoké vítězství 8:2. To už je ale zapomenuto. „Je to hodně dávno a je to pryč. My už jsme stihli v Jihlavě vyhrát po nájezdech, takže to je jenom zápis do statistik," říká Pokorný.

I proto nepomýšlí třebíčský tým na nic jiného než na tři body. „My budeme chtít to utkání zvládnout, i když víme, že to nebude nic jednoduchého. Já ale věřím, že derby nemá favorita a že tomu tak bude i tentokrát," přemýšlí stratég Horácké Slavie.

Podobné hlasy se ale ozývají i z druhého tábora. „Jedeme do Třebíče vyhrát," netají jihlavský útočník Marek Prokš.

Brod hostí Benátky

Hokejisté Havlíčkova Brodu odehrají svůj poslední zápas v tomto kalendářním roce na domácím ledě. V Kotlině přivítají osmé Benátky nad Jizerou a rádi by v tomto utkání navázali na předchozí dvě výhry nad tímto soupeřem.

Zároveň také touží napravit předchozí prohru v derby s Duklou. „Chceme sobě i fanouškům udělat hezké Vánoce, takže doufám, že přijde hodně lidí a že je potěšíme," říká útočník Jakub Kadlec.