Příušnicemi se v jihlavském hokejovém klubu nakazily dvě desítky hráčů, a to donutilo manažera a sekretáře mládeže Jiřího Jungwirtha k rychlému jednání. „Od Krajské hygienické stanici jsme nedostali zákaz, ale jen doporučení na 21 dnů omezit tréninky a utkání. Poslední kontakt měli kluci 30. prosince, takže karanténa bude trvat do 19. ledna. Pak bude záležet na situaci, jestli se to zlepší, nebo ne. Podle toho to budeme řešit dál,“ nastínil Jungwirth. „Momentální počet je patnáct až dvacet hráčů. U některých se čeká na výsledky, jestli se příušnice potvrdí. Jeden hráč už je v rekonvalescenci, ten to měl před Vánoci,“ nastínil manažer mládeže Dukly.

Nákaza se roznesla do týmů juniorů, starších dorostenců, mladších dorostenců B, starších žáků A a mladších žáků C. „Rozhodli jsme se, že zápasy všech těchto týmů budou odložené. Budeme o tom informovat svaz i soupeře. U juniorů a obou dorosteneckých týmů se navíc pozastaví i tréninky. Žáci, kde jich není tolik, trénovat mohou,“ přiblížil ve středu ráno Jiří Jungwirth.

Ten také naznačil, že pokud se situace zlepší, zahájili by extraligoví junioři tréninkový proces už 15. ledna, a o čtyři dny později by mohli sehrát domácí duel s Plzní. Dohrávat by tak museli jen tři zápasy. Starší dorostenci by nestihli sehrát čtyři duely, mladší dorost B tři, a žáci přijdou na začátku ledna o dvě utkání.

Ovšem pokud budou příušnice v Dukle řádit dál, bude situace kritická, protože už na začátku února začíná juniorům nadstavbová část, a dohrávat soutěž by pro ně mohlo být velmi složité.