Kladenská zbroj otupila ostří Třebíče

Třebíč, Jihlava - Jihlava na domácím ledě nezaváhala a poslední Šumperk porazila 7:3. Josef Skořepa se prosadil gólově dvakrát.

22.10.2015

Kladenská radost.Foto: Deník/Libor Plíhal

Úspěch pro týmy z Vysočiny v 16. kole WSM Ligy tak na půl. Jihlavská Dukla v přestřelce vyzrála na Šumperk 7:3, když v poslední třetině padlo pět branek. Na druhé straně Horácká Slavia Třebíč nestačila na Rytíře z Kladna, kterým podlehla 0:3. Třebíčští hokejisté i nadále pokračují v trápení na domácím ledě.

TŘEBÍČ KLADNO 0:3

Třebíč už se s Rytíři v letošní sezoně potkala a dovezla si z Kladna dva body za vítězství po nájezdech. Horácké Slavii nevyšla první třetina úplně podle představ. Kladenský Machač se po odpykání trestu ocitl na ledě a střelou od modré překvapil v bráně Faltera. A to nebylo od Rytířů vše.

Po vyhraném buly střílel Repe a propálil úplně vše, co měl před sebou. Hráči Horácké Slavie zapli ve druhém dějství přídavné motory a zatlačili kladenské hráče v jejich třetině. Velký počet šancí však ke kýžené brance nevedl. Často chyběl kousek, a také především klid v zakončení. Zkušený Mensator si se střelami domácích zvládl poradit.

Třebíč pokračovala ve zlepšeném výkonu i v posledním dějství, ale byli to paradoxně hosté, kdo přidal další branku. Růžička zvýšil na konečných 0:3 do prázdné branky po přihrávce nové akvizice kladenských Ptáčka. Horácká Slavia tak prohrála a nedokázala vsítit ani branku, i když šancí měla dost.

Branky a nahrávky: 10. Machač (Stach, Bílek), 17. Repe (Skuhravý), 58. Růžička (Ptáček). Rozhodčí: Jílek Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:7, navíc Dolníček (TRE) 10 min. + DU. Diváci: 1 350. Třetiny: 0:2, 0:0, 0:1. Třebíč: Falter Malena, Štindl, Čejka, Bilčík, Šaur, Přibyl, Bartoň Švec, Dolníček, Zuzin Pekr, Wasserbauer, Polodna Raška, Zohorna, Dočekal Šik, Kusko, Psota.

JIHLAVA ŠUMPERK 7:3

Jihlavská Dukla prošla prvním dějstvím parádně. Šumperk se snažil, ale časté vylučování mu moc nepomáhalo. Naopak Jihlavští nepohrdli přesilovou hrou a v početní výhodě navýšili skóre. Velkou zásluhu na tom měl aktivní Kaláb.

Draci pokračovali v agresivní hře a toho Jihlava využila. Časté vylučování hostů pomohlo domácím k rychlým kombinacím a Skořepa dvěma brankami navýšil už na 4:0. Šumperk se také dočkal přesilové hry a v závěru početní výhody snížil Zdráhal, když po otočce nedal Škarkovi šanci.

Šumperští hokejisté se ve třetím dějství zklidnili a rozhodně tolik nefaulovali a to přineslo své ovoce. V úvodu poslední třetiny Moučka snížil na rozdíl dvou branek. Naopak Jihlava byla neukázněná a to dostalo Šumperské do hry. V závěru padalo hodně branek. Jihlava se prosadila hned třikrát. Šestý gól Jihlavských vstřelil Kohout do prázdné brány a poslední sedmý přidal Melenovský z přesilové hry. Dukla tak v gólově bohatém utkání brala tři body za vítězství 7:3.

Branky a nahrávky: 10. Gríger, 14. Kaláb (Dundáček, Melenovský), 30. Skořepa (Anděl), 33. Skořepa (Důras, Melenovský), 57. Harkabus (Štebih, Alekseev), 58. Kohout, 58. Melenovský (Kaláb, Důras) 37. Zdráhal (Vrdlovec, Fořt), 42. Moučka (Kaut, Drtil), 57. Milfait (Moučka, Kaut). Rozhodčí: Pražák Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. Třetiny: 2:0, 2:1, 3:2. Jihlava: Škarek Štebih, Šafář, Kaláb, Dundáček, Šimek, Zadražil, Dobrovolný Kohout, Seman, Diviš Důras, Skořepa, Anděl Březina, Melenovský, Jícha Alekseev, Gríger, Harkabus.

Ostatní výsledky 16. kola: České Budějovice Litoměřice 4:3 sn, Most Přerov 3:2, Havířov Ústí n. L. 6:4, Kadaň Benátky n. J. 4:1, Slavia Praha Prostějov 1:2.

Viktor Mládek

Autor: Redakce

22.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 81 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Pracovník ostrahy, strážný/Strážná. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 81 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadujeme: , trestní bezúhonnost, praxe výhodou a Certifikát strážného lze absolvovat u zaměstnavatele. , Pracovní směny 8 a 12-ti hodinové, po domluvě možno dělit i na poloviční úvazky., Pracovní pozice je vhodná i pro osoby OZP. , 1. kontakt telefonicky (PO-PÁ 8:30-16:30) pro domluvení osobní schůzky.. Pracoviště: Rasyguard security, s.r.o. - prac. jihlava, Jiráskova, č.p. 2430, 586 01 Jihlava 1. Informace: Bedřich Mader, +420 728 088 800. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 15 000 Kč Pomocní dělníci ve výrobě POMOCNÝ PRACOVNÍK VE STROJÍRENSTVÍ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dvousměnný nepravidelný režim pondělí - neděle, NÁPLŇ PRÁCE:, Provádění počítání, vážení, rovnání a zakládání počítačové evidence vyrobených dílců. Provádění manipulační práce s hotovými výrobky ve strojírenské výrobě. Evidence, označování a vážení dílců určených na další operace. Manipulace s vyrobenými dílci mezi jednotlivými pracovišti. Provádění běžné kontrolní činnosti., POŽADUJEME:, - základní znalost práce s PC , - praxe na obdobné pozici výhodou, - spolehlivost, samostatnost a pečlivost, - manuální zručnost, Pokud máte zájem o uvedenou pozici, pošlete životopis na: personalni@ttmetea.cz. Do předmětu uveďte: "POMOCNÝ PRACOVNÍK VE STROJÍRENSTVÍ - DECOLETA".. Pracoviště: Decoleta, a.s., 586 01 Jihlava 1. Informace: Gita Neckařová, +420 567 113 133. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 14 900 Kč Zedníci, kamnáři, dlaždiči a montéři suchých staveb Sádrokartonář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Vyučení v jakémkoliv technickém oboru, výhodou zkušenosti s montáží sádrokartonu, výhodou ŘP B. Ochota cestovat, každý den návrat do Jihlavy, doprava zajištěna.. Pracoviště: Hervíř a synové s.r.o., Úvoz, č.p. 187, 586 01 Jihlava 1. Informace: Renáta Hervířová, +420 704 123 773. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 14 000 Kč Řidiči vysokozdvižných vozíků Řidiči vysokozdvižných vozíků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 29. Poznámka: Manipulace se zbožím, zakládání do regálových systémů, práce se scannerem., Zajistíme školení na VZV., První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Jipocar obaly, s.r.o.- pracoviště, 588 11 Střítež u Jihlavy. Informace: Martina Gregarová, +420 567 575 193.

Moravské Budějovice už ví, že Stonařov má nabito

Dominik Preisler

Preisler: Z mé strany bylo všechno špatně

Volejbalové juniorky rozjíždí extraligu

Jihlava – Volejbalové juniorky KCTM Vysočina vstoupí do druhé sezony mezi elitou. Trenérka Dana Melicharová svým svěřenkyním věří, že extraligu udrží, i když ví, že v „české“ skupině je čekají náročné mače. V sobotu se v podzimní premiéře představí v jihlavské hale Teniscentra, kde přivítají od 10.00 a 14.00 České Budějovice.

Basketbalisté přivítají Zlín

Brno, Jihlava – Generálku mají za sebou, teď už jen naladit správně formu a vstoupit do nového ročníku I. ligy vítězně. Basketbalisté BC Vysočina se po turnaji v Brně chystají na první ostrý zápas sezony. V neděli přivítají na své palubovce velmi silný Zlín.

Derby nevyšlo celému týmu

Jihlava – Dva domácí zápasy, z toho jen dva body díky lépe zvládnutému prodlouženía nájezdům. Takový je sumářz posledních dvou utkání hokejové extraligy, v níž Dukla hostila Salcburk a Žďár.

V cestě za první výhrou stál skvělý Král

Jihlava – V tabulce hokejové extraligy staršího dorostu chybí Dukle po třech kolech stále výhra. Naposledy padla Jihlava 2:3 v derby, ve kterém nevyzrála na Havlíčkův Brod, i když za výkon trenér Moravec chválil.Bonusový bod získali jeho svěřenci v prodloužení.