Kladenská zbroj otupila ostří Třebíče

Třebíč, Jihlava - Jihlava na domácím ledě nezaváhala a poslední Šumperk porazila 7:3. Josef Skořepa se prosadil gólově dvakrát.

22.10.2015

Kladenská radost.Foto: Deník/Libor Plíhal

Úspěch pro týmy z Vysočiny v 16. kole WSM Ligy tak na půl. Jihlavská Dukla v přestřelce vyzrála na Šumperk 7:3, když v poslední třetině padlo pět branek. Na druhé straně Horácká Slavia Třebíč nestačila na Rytíře z Kladna, kterým podlehla 0:3. Třebíčští hokejisté i nadále pokračují v trápení na domácím ledě.

TŘEBÍČ KLADNO 0:3

Třebíč už se s Rytíři v letošní sezoně potkala a dovezla si z Kladna dva body za vítězství po nájezdech. Horácké Slavii nevyšla první třetina úplně podle představ. Kladenský Machač se po odpykání trestu ocitl na ledě a střelou od modré překvapil v bráně Faltera. A to nebylo od Rytířů vše.

Po vyhraném buly střílel Repe a propálil úplně vše, co měl před sebou. Hráči Horácké Slavie zapli ve druhém dějství přídavné motory a zatlačili kladenské hráče v jejich třetině. Velký počet šancí však ke kýžené brance nevedl. Často chyběl kousek, a také především klid v zakončení. Zkušený Mensator si se střelami domácích zvládl poradit.

Třebíč pokračovala ve zlepšeném výkonu i v posledním dějství, ale byli to paradoxně hosté, kdo přidal další branku. Růžička zvýšil na konečných 0:3 do prázdné branky po přihrávce nové akvizice kladenských Ptáčka. Horácká Slavia tak prohrála a nedokázala vsítit ani branku, i když šancí měla dost.

Branky a nahrávky: 10. Machač (Stach, Bílek), 17. Repe (Skuhravý), 58. Růžička (Ptáček). Rozhodčí: Jílek Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:7, navíc Dolníček (TRE) 10 min. + DU. Diváci: 1 350. Třetiny: 0:2, 0:0, 0:1. Třebíč: Falter Malena, Štindl, Čejka, Bilčík, Šaur, Přibyl, Bartoň Švec, Dolníček, Zuzin Pekr, Wasserbauer, Polodna Raška, Zohorna, Dočekal Šik, Kusko, Psota.

JIHLAVA ŠUMPERK 7:3

Jihlavská Dukla prošla prvním dějstvím parádně. Šumperk se snažil, ale časté vylučování mu moc nepomáhalo. Naopak Jihlavští nepohrdli přesilovou hrou a v početní výhodě navýšili skóre. Velkou zásluhu na tom měl aktivní Kaláb.

Draci pokračovali v agresivní hře a toho Jihlava využila. Časté vylučování hostů pomohlo domácím k rychlým kombinacím a Skořepa dvěma brankami navýšil už na 4:0. Šumperk se také dočkal přesilové hry a v závěru početní výhody snížil Zdráhal, když po otočce nedal Škarkovi šanci.

Šumperští hokejisté se ve třetím dějství zklidnili a rozhodně tolik nefaulovali a to přineslo své ovoce. V úvodu poslední třetiny Moučka snížil na rozdíl dvou branek. Naopak Jihlava byla neukázněná a to dostalo Šumperské do hry. V závěru padalo hodně branek. Jihlava se prosadila hned třikrát. Šestý gól Jihlavských vstřelil Kohout do prázdné brány a poslední sedmý přidal Melenovský z přesilové hry. Dukla tak v gólově bohatém utkání brala tři body za vítězství 7:3.

Branky a nahrávky: 10. Gríger, 14. Kaláb (Dundáček, Melenovský), 30. Skořepa (Anděl), 33. Skořepa (Důras, Melenovský), 57. Harkabus (Štebih, Alekseev), 58. Kohout, 58. Melenovský (Kaláb, Důras) 37. Zdráhal (Vrdlovec, Fořt), 42. Moučka (Kaut, Drtil), 57. Milfait (Moučka, Kaut). Rozhodčí: Pražák Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. Třetiny: 2:0, 2:1, 3:2. Jihlava: Škarek Štebih, Šafář, Kaláb, Dundáček, Šimek, Zadražil, Dobrovolný Kohout, Seman, Diviš Důras, Skořepa, Anděl Březina, Melenovský, Jícha Alekseev, Gríger, Harkabus.

Ostatní výsledky 16. kola: České Budějovice Litoměřice 4:3 sn, Most Přerov 3:2, Havířov Ústí n. L. 6:4, Kadaň Benátky n. J. 4:1, Slavia Praha Prostějov 1:2.

Viktor Mládek

Autor: Redakce

22.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Na fotografii jsou žáci 1. B jihlavské Základní školy Nad Plovárnou. Žáky vede třídní učitelka Marcela Přibylová, která není na fotce. Ředitelem školy je Jiří Šaufl (vpravo).

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Nad Plovárnou Jihlava

Deviant platil nezletilým dívkám za sex

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

O návrh kuchyně a jídelny nás tentokrát požádala paní Kolodějová, jejíž domek je teprve ve fázi stavby. To je nejvyšší čas zvážit, jak prostor uspořádat, vybavit a barevně sladit, aby vše vyhovovalo nejen majitelčiným přáním, ale aby byla samotná kuchyně praktická a příjemně se v ní vařilo.

Jihlavská Dukla se trápí, nezkrotila ani Bílé tygry

Jihlava - Zase bez gólu! Na stojedenadvacet minut natáhli jihlavští hokejisté svoji střeleckou mizérii. V dalším extraligovém utkání marně bušili na branku Liberce a po nemastném neslaném výkonu prohráli 0:2.