Vejmelka podal výborný výkon, mužstvo několikrát podržel. V prodloužení se však dostal do brejku domácí útočník Vojtěch Němec, který byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení, které Němec proměnil parádní kličkou do forhendu. „Vojta má hrozně šikovné ruce a umí několik zakončení. Věděl jsem, že může udělat tohle, ale vím o dalších dvou variantách, které dělá. Bylo těžké odhadnout, co vymyslí, nájezd provedl skvěle,“ uznal jedenadvacetiletý brankář.

Přitom Němec původně zvažoval jiné zakončení. „Celou dobu jsem jel s tím, že vystřelím, protože led už nebyl nic moc. Pak jsem si ale všiml, že Kája si vyjel víc z brány, tak jsem to zkusil. Splašily se mi ruce a zakončil jsem dobře,“ oddechl si brněnský forvard.

Dokud ještě Vejmelka chytal v Brně, měl problém jej na trénincích překonat. „Tam jsem měl proti Karlovi asi tříprocentní úspěšnost. Je velký a vždycky věděl, že mu tuhle kličku udělám, takže mě pokaždé vybruslil. Super, že tentokrát na to skočil,“ culil se dvaatřicetiletý Němec.

Do prodloužení ale vůbec nemusel zápas dojít. Kometa totiž po první třetině vedla 2:0, když se chvíli po sobě prosadili z mezikruží nejprve Martin Dočekal a poté Jakub Krejčík. „Naše hra ukázala, že nejsme v optimálním rozpoložení. Snad pouze část první třetiny, kdy jsme vstřelili dva góly a soupeře přehrávali, snese přísnější měřítko. Ve druhé části jsme hráli strašně špatně,“ krčil rameny Kamil Pokorný, asistent brněnského kouče.

Jihlava však nesložila zbraně a po gólech Josefa Skořepy a Erika de la Roseho utkání zdramatizovala „Do první dvacetiminutovky jsme vstoupili s respektem, pak jsme se Kometě vyrovnali,“ řekl trenér hostů Petr Vlk. Kometa zůstává na šestém místě a ve čtvrtek hraje na ledě Pardubic.

HC Kometa Brno - HC Dukla Jihlava 3:2 pp. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Dočekal (Horký), 17. J. Krejčík (Horký), 64. V. Němec (TS) – 28. Skořepa, 49. de la Rose (Rabbit), rozhodčí: Pešina, Úlehla – Frodl, Klouček, diváci: 7700 (vyprodáno)

HC Kometa Brno: Langhamer (Čiliak) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Štencel – Zaťovič, V. Němec, Haščák – T. Svoboda, Hruška, M. Erat (A) – R. Zohorna, H. Zohorna, Mallet – Dočekal, L. Čermák (C), Horký

HC Dukla Jihlava: Vejmelka (Volden) – Suchánek, de la Rose, J. Zdráhal, Stříteský, Kajínek, Šidlík, Bryhnisveen – Rabbit, Hamill, Čachotský (C) – F. Seman (A), Skořepa (A), Žálčík – Anděl, Zeman, T. Kubalík – M. Hlinka, R. Hubáček, Rys