V krajské lize skončila základní část. Jaká podle vás byla?
Myslím si, že se jednoznačně potvrdily naše předpoklady, že bude patřit k nejkvalitnějším v rámci České republiky. Na to, že jsme krajskou ligu obnovili po dlouhé řadě let jsme spokojen.

První tři místa v soutěži obsadily týmy, které přišly z okolních krajských soutěží…
To byl právě jeden z hlavních důvodů, proč jsme usilovali o obnovení Krajské ligy mužů Vysočina. Tyto týmy měly tendenci hrát v jiných krajích, což jim dlouhá léta řády umožňovaly. Dospěli jsme však k tomu, že pokud je kapacita na to mít silnou krajskou ligu a krajský výbor ji zorganizuje, dává logiku, aby kluby hrály ve svém kraji. Po změně legislativy už tomu nic nebránilo a my jsme mohli obnovit krajskou ligu. A mohu jenom zopakovat, že se potvrdilo, že je jednou z nejkvalitnějších v republice.

Hokejisté HC Ledeč nad Sázavou si letos play-off Krajské ligy mužů Vysočina nezahrají.
Nečekané rozuzlení krajské ligy. Mimo play-off nakonec skončili hokejisté Ledče

Není to samozřejmě problém jenom Vysočiny, ale konec základní části ovlivnila covidová situace. Některé zápasy ani nebyly odehrány. Ale celkově se asi nedá říct, že by soutěž byla z tohoto důvodu nějak neregulérní.Samozřejmě ne. Podívejte se i na vyšší soutěže, které s nějakým sebezapřením jedou dál. Pokud se bavíme o sportovní stránce, je možné diskutovat o tom, jak dalece je fér, že jeden tým stojí a ostatní hrají a potom musí vše ve zrychleném tempu dohrávat. Ale to přinesla doba, i nahoře se počítá s eventuálními kontumacemi nebo přepočítáváním tabulky při nestejném počtu zápasů. I my jsme byli na podobné scénáře připraveni a nemyslím si, že by soutěž byla jakkoliv ovlivněna.

O víkendu začíná play-off. Jak se těšíte na vyvrcholení soutěže?
Bude to určitě hodně zajímavé. Jsem přesvědčen, že vítěz play-off bude opravdu silným adeptem postupu do vyšší soutěže.

Nevím, jestli na tento dotaz není brzy, ale předpokládám, že krajskou ligu vypíšete i pro příští ročník. Chystáte nějaké změny?
Budeme pokračovat. Chceme navázat na debatu s kluby již před touto sezonou, jestli kromě krajské ligy nezorganizovat i krajskou soutěž. Že by soutěž na Vysočině byla dvoustupňová. Cílem je ještě zvýšit sportovní úroveň krajské ligy. Do debaty zapojíme všechny kluby. Každopádně stávající Krajská liga mužů Vysočina se osvědčila a vyplatí se v ní pokračovat.


V přiložené fotogalerii se můžete ohlédnout za některými zápasy základní části krajské ligy.