MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 3:2 pp

Souboj tradičních rivalů naplno odstartovala v 6. minutě přesilová hra hostujícího Žďáru, kterou po sedmi vteřinách zužitkoval Střecha – 0:1. Početní výhodu však využila také domácí Žihadla, šťastným střelcem byl Peter Pucher starší.

Také po změně stran byl před pěknou návštěvou k vidění oboustranně pohledný hokej. Obrat ve skóre zařídil krátce po polovině zápasu Jan Bulín, který si sám před Slámou věděl rady – 2:1. Těsné vedení vydrželo domácímu souboru až do 58. minuty. V ní měly Plameny další výhodu početní převahy, kterou ještě znásobily hrou bez brankáře. Nová defenzivní posila Žďáru Jakub Peslar pak poslala přesnou trefou zápas do prodloužení. To netrvalo ani celou minutu, přesilovou hru čtyřech proti třem využil ke vstřelení vítězné branky Kabelka – 3:2.

Branky a nahrávky: 16. Pucher st. (Matějka, Mikeš), 32. J. Bulín (Rytnauer), 61. Kabelka (Matějka, Mikeš) – 6. Střecha (Hort, Peslar), 58. Peslar (Kunstmüller). Rozhodčí: Pokorný – Kleprlík, Roupec. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 885. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 – 1:0. M. Budějovice: Brož (Čáp) – Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Sobotka, Pelikán, Kliment, Peroutka, Spurný – Pucher st., Mikeš, Horký, Rytnauer, Matějka, Lupač, Krutiš, Hačecký, J. Bulín, Juráň, P. Bulín, Pucher ml. Žďár nad Sázavou: Sláma (Řehoř) – Pleva, Lojek, Beneš, Marek, Sedláček, Kolda, Hort, Peslar – Štěpánek, Vítek, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Střecha, Krupka, Kovářů.

HAVL. BROD – KOLÍN 5:3

Na první branku zápasu se dlouho nečekalo. Už po třech minutách dostal lídra tabulky do vedení Přidal. S odpovědí přispěchal v 9. minutě střelou zápěstím Pilný – 1:1. Do první přestávky šli přesto spokojenější brodští Bruslaři, šikovnou tečí se prosadil Třetina – 2:1.

Prostřední část byla gólově bohatá, hned čtyři z pěti gólů, které diváci v této části utkání viděli, padly mezi 28. a 32. minutou. Ve 28. minutě potvrdil střeleckou formu Třetina a zvýšil již na rozdíl dvou branek. Kolín však nehodlal prodat svoji kůži lacino a brzy bylo vyrovnáno. Hned minutu po Třetinově zvýšení na 3:1 totiž Nováka prostřelil Panna, za další tři minuty pak chybu v rozehrávce Havlíčkova Brodu nekompromisně trestal Pilný – 3:3.

Ihned po buly se však puk dostal na hůl Milfaita a po jeho střele favorit znovu vedl. V poslední minutě druhé třetiny pak domácí střelou k pravé tyči ještě více uklidnil Endál – 5:3. V závěrečné dvacetiminutovce si Brod své vedení dokázal pohlídat a připsal si do tabulky další tři body.

Branky a nahrávky: 3. Přidal (Třetina, Vala), 13. Třetina (T. Semrád, Endál), 28. Třetina (Vašíček, Endál), 32. Milfait (Voříšek), 40. Endál (Voříšek, Novák) – 9. Pilný (Zumr), 29. Panna (Pýcha), 32. Pilný (Morkes). Rozhodčí: Ondráček – Klouda, Musil. Vyloučení: 10:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 126. Třetiny 2:1, 3:2, 0:0. Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, M. Semrád, Hrabaň, Vala, Balgalvis, Vašíček, Kříž – Přidal, Třetina, Endál – Voříšek, Milfait, Šuhaj – Beneš, Kozlík, Kuchta – Ludvík, Michálek, Chlubna.

Další výsledky 24. kola II. ligy – skupiny Střed: Písek – Nymburk 2:4, David Servis Č. Budějovice – PELHŘIMOV 0:6 (předehráno 13. prosince), Tábor – Klatovy 7:3 (předehráno 8. listopadu).

 1. H. Brod 23 17 1 2 3 128:62 55
 2. Tábor 24 15 1 2 6 87:62 49
 3. ŽĎÁR N. S. 23 13 3 1 6 97:84 46
 4. M. Budějovice 23 12 3 0 8 96:72 42
 5. Kolín 23 11 2 2 8 75:67 39
 6. Nymburk 24 8 2 4 10 82:88 32
 7. Klatovy 24 8 2 2 12 80:107 30
 8. D. servis ČB 23 5 2 3 13 77:100 22