Tomáš Černý a Matěj Pekr už v pátek pomáhali Olomouci na třineckém ledě, a tento extraligový mač si museli užít. Byli totiž u toho, jak oceláři poprvé v sezoně odchází z ledu se skleslými hlavami a bez bodu! Olomouc i díky dvěma jihlavským „pendlům“ vyhrála na ledě lídra 1:0.

Avšak není to jen pouze o výpomoci jednostranné. Do Dukly díky těmto dobrým vztahům míří duo Matěj Tomajko a Daniel Ministr. Oba hráče si chtějí trenéři Dukly vyzkoušet při trénincích A-týmu.

Další změnou je, že jihlavský dres už nebude pokračovat útočník Kryštof Hrala, jenž letos za A-tým odehrál jen tři zápasy. Na pátečním tréninku se po zranění již objevili útočníci Vítězslav Brož, Tomáš Čachotský a Matěj Zadražil, a také juniorští obránci Adam Dvořák a Jan Zedek.

Daniel Kolář a Jiří Fronk budou vypomáhat extraligovému Litvínovu. „Jde o cílenou, oboustranně výhodnou spolupráci. Kluci si vyzkouší extraligu a Dukle se budou jejich zkušenosti hodit. Sbírání zkušeností je další kamínek ve výchově hráčů a v dosahování maximální výkonosti u hráče. Pokud tedy taková možnost je, tak jsme připraveni jednat a pomoci každému našemu hráči v dosahování co nejvyšších sportovních met,“ uvedl na klubovém webu jednatel Dukly Bedřich Ščerban.