Hráči prvoligového kádru si poprvé společně zatrénovali v pondělí. Jen chvíli poté, co absolvovali seznamovací schůzku s novým koučem Jaromírem Šindelem. „Je tady jediný hráč, se kterým jsem ještě nespolupracoval. A to je Petr Obdržálek,“ pochvaloval si Šindel, který dobře zná prvoligový kádr už od sezony 2006/2007, kdy v klubu působil jako sportovní manažer.

První trénink vedl Šindelův asistent Roman Vondráček. Ten měl na atletickém stadionu k dispozici 23 hráčů. A ti se očividně zpátky do „práce“ těšili. Armáda mladíků to v uvolněné atmosféře dávala najevo už při bagu. A elán Zahradník a spol. neztráceli ani při kroužení na tartanové dráze.

„První týden je zahřívací, jsou to tréninky na zapracování formou hry,“ hlásil Vondráček.

Po nezbytném strečinku Vondráček hokejisty poslal na dráhu. „Dáme dvakrát dva kilometry a pak jdeme zase na fotbal.“ „Nejlepší běžci jsou ti mladí, třeba Nahodil,“ prozradil Vondráček, zatímco ostřílení třicátníci Hrbáček se Sedláčkem uzavírali celé startovní pole.


Během týdne si hokejisté vyzkoušeli i aerobik s lektorkou na ploše zimního stadionu. A chybět nemohla ani posilovna. Ovšem po neděli už začne nejméně oblíbená část letních galejí. „To už začneme trénovat naplno,“ prozradil Šindelův asistent.

I tak začali Třebíčští později než obvykle. Uplynulou sezonu si totiž protáhli až do půlky března, kdy ve skupině play out úspěšně uhájili příslušnost v první lize. A pak vedení čekalo s představením trenéra až na začátek května. „Pro nás to bylo překvapení, že s přípravou začínáme později. Ale určitě to byla dobrá zpráva,“ usmíval se útočník Petr Zahradník.

A jak vypadá plán třebíčské přípravy? První fáze skončí 3. července, 21. července se hráči sejdou po dovolené, 24. půjdou na led. První z deseti přípravných utkání – derby s Jihlavou – je v kalendáři připsáno k datu 31. červenec.