Jenže to je jen zlomek toho, co zažívají hráči Horácké Slavie, bezkonkurenční remízoví králové. Třebíčští z jedenácti zápasů dotáhli až do nájezdů hned šest! A to je v hokeji ojedinělá bilance.

„Už nám to nevoní,“ přiznal po duelu s Olomoucí kapitán Horácké Slavie Martin Čech pro hstrebic.cz. „Už je to u nás takový kolorit. Vedeme, pak vždycky uděláme nějakou chybu a diváci už se těší na nájezdy. Petr Obdržálek tentokrát nedal, když on nedá gól, to se pak nedá vyhrát,“ hecuje Čech vyhlášeného specialistu.

Obdržálek, kterému se letos v produktivitě mimořádně daří, je určitě nejvytíženějším exekutorem na českých stadionech. Třiadvacetiletý útočník už letos absolvoval (i s trestným střílením proti Havlíčkovu Brodu) celkem deset duelů tváří v tvář s gólmanem. Pětkrát vítězoslavně zvedal ruce nad hlavu. To je solidní bilance.

Zakončení volí až na výjimky stále stejné. Několikrát naznačí střelu a pak puk svižnou střelou pošle gólmanovi do víka. „Já už si sám nepamatuji, proti komu jsem svůj nájezd jel. Už mám ale vymyšlenou jinou variantu. Když mi to tam přestane padat, budu dělat něco jiného,“ říkal už dříve vytížený střelec.

Šindel: Více muziky za stejné peníze

Kouč třebíčského týmu Jaromír Šindel nerozhodné zápasy bere s nadhledem. „Vstupné jsme nezvedli, i když hrajeme déle, a diváci tak za stejnou cenu vidí delší utkání,“ glosoval v sobotu po čtvrté domácí „plichtě“ v řadě. V penaltové loterii bývalý reprezentační gólman nehledá složitosti: „Je to otázka štěstí a momentální dispozice.“

Samostatné nájezdy trápily Horáckou Slavii už loni. Tehdy penalty zvládli až na sedmý pokus! „Už nám to svazovalo ruce, museli jsme se tomu vzepřít,“ říkal tehdy třebíčský forvard Lukáš Nahodil.

Letos vyhráli nájezdy už napodruhé. I tak by si Šindelovi svěřenci mohli jako instruktážní video „Jak zvládat nájezdy“ pouštět zápasy Rebelů. Ti ze čtyř loňských a dvou letošních rozstřelů prohráli jediný. Loni s Kometou. Letos uspěli jak doma proti Hradci Králové, tak na ledě Draků ze Šumperka.

„Určitě nájezdům nevěnujeme víc pozornosti než ostatní. Asi máme víc štěstí, šikovnější hráče nebo lepší gólmany. Nevím, můžete si vybrat,“ usmíval se v Šumperku kouč Rebelů Petr Novák.

Postrach Němec: Nejsem specialista

I on má jedno ze jmen předem vyřešené. Za postrach gólmanů platí Vojtěch Němec. „Nájezdový specialista? To ne! Tomuto označení se bráním, chci být komplexní hokejista. V nájezdech mám naučenou jednu kličku, a tu mi gólmani prostě baští,“ usmívá se forvard, který letos se svým pověstným forhendovým blafákem neuspěl jednou ze tří pokusů. „Nájezdy nějak zvlášť netrénuji. Nemyslím si, že by byla výhoda, že jsem pravák. Spíš je v tom, že mám krátké hokejky,“ tvrdí Němec.

Jak by na tom byli v nájezdech dukláci, můžeme jen spekulovat. Letos k nim nedokráčeli ani jednou. Loňskou bilancí (0 – 4) se ale chlubit rozhodně nemůžou. A příliš optimismu Jihlavským nevlívají ani neproměněná trestná střílení Krupky a Bakuse proti Třebíči, respektive Benátkám.

PENALTOVÁ LOTERIE

Bilance prvoligistů z Vysočiny:

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ
Loni 58 zápasů/8 rozhodovaly sam. nájezdy (2 výhry – 6 proher)
Letos zatím 11/6 (2 – 4)

HC REBEL HAVL.ÍČKŮV BROD
Loni 50/4 (3 – 1)
Letos zatím 11/2 (2 – 0)

HC DUKLA JIHLAVA
Loni 54/4 (0 – 4)
Letos zatím 11/0