Pivovar Ježek je partnerem Dukly od jejích začátků v Jihlavě. Například po zprovoznění Horáckého zimního stadionu, který neměl vlastní chlazení, hokejový klub používal led z pivovaru.

Nyní obě značky představily společný chmelový produkt. „Nové pivo Ježek Dukla 12 připomíná dvanáct titulů Dukly,“ vysvětlil jednatel klubu Bedřich Ščerban.

Speciál se začne prodávat v sobotu třicátého dubna v rámci akce Grand finále - Díky legendo. Na zimním stadionu, ale i v sousedním pivovaru a na eshopu Ježka. „Pivo jsme vyrobili speciálně pro Duklu a liší se od standardních jihlavských piv,“ prozradil obchodní ředitel Pivovarů Lobkowicz Silvestr Schwarz.

Legendární jihlavský Horácký zimní stadion již odpočítává své poslední dny existence.
Grand finále. Jihlava se poslední dubnový den rozloučí s legendárním zimákem

Stočeno je do lahví i sudů. „Naším cílem je, aby se toto pivo prosadilo na trhu a stalo se stálicí nabídky,“ dodal Schwarz s tím, že obdobné speciální značkové pivo vyrábějí Pivovary Lobkowicz i pro fotbalovou Slavii Praha.

Schwarz tím naznačuje, že je zatím uvařena první várka a uvidí se, zda bude o silný ležák mezi fanoušky a spotřebiteli zájem. „Věříme, že se pivo prosadí. V tom případě není důvod, abychom pivo nevyráběli dál. Technologické možnosti našeho pivovaru umožňují vařit i menší šarže, takže není problém vyrábět průběžně další várky,“ uvedl Schwarz.

Kartony s pivem budou v prodeji při Grand finále v průběhu celé akce i po jejím skončení. „Jsem rád, že jsme se značkou Ježek spojeni a přál bych si, abychom společně dosáhli našich cílů: výstavbu multiareny a postup do extraligy,“ uzavřel představení piva Ježek Dukla 12 Bedřich Ščerban.