EXTRALIGA ST. DOROSTU

JIHLAVA - LIBEREC 4:1

Domácí lídra tabulky nemile překvapili. Skvělý výkon jihlavských mladíků v prvních dvou třetinách znamenal vedení 3:0. V poslední části sice hosté snížili využitou přesilovkou, ale Dukla potvrdila vítězství čtvrtým gólem.

„Trochu jsem se zlobil, za tři vyloučení v úvodu poslední třetiny, protože Liberec snížil a my se museli bát o výsledek. Ale jinak všichni hráči podali výborný výkon,“ komentuje trenér Dukly Luboš Sláma. „Vyhrát s prvním Libercem je velký úspěch,“ dodává.

Branky a nahrávky: 17. Přidal (Ludvík), 25. Brychta (Čurilla), 39. Prokš, 56. Prokš (Kret) - 47. Mikyska (Bartejs). Rozhodčí: Ondřej - Blažek, Novák. Vyloučení: 6:11. Využití: 2:1. Diváci: 80. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1. Dukla Jihlava: Rittich – H. Tobola, Zadražil, Martínek, Musil, Hlaveš, Kříž, Šťastný, Čurilla, P. Tobola - Ludvík, Matějka, Štěpán, Prokš, Lupač, Brabec, Kret, Kasalý, Mikeš, Přidal, Brychta.

HR. KRÁLOVÉ - JIHLAVA 3:4

Hodně vyrovnaná partie nabídla jeden kuriózní okamžik. Přestože domácí tým ještě nebyl na vhození úvodního buly třetí třetiny připravený, rozhodčí Kubeš poslal puk na led, jihlavský Matějka neotálel, udělal kličku centrovi a nahodil puk na branku, kde si nic netušící Pavelka stále připravoval „půdu“ před svou svatyní a už po čtyřech vteřinách musel kotouč vytahovat ze sítě! „Myslím, že to byl rekord. Dát tak rychlý gól po buly jsem ještě neviděl,“ usmíval se kouč Jihlavy Luboš Sláma.

Hradec poté sice srovnal, ale v poslední minutě rozjásal střídačku Dukly vítěznou trefou Štěpán. „Ten zápas byl vyrovnaný a bojovný. Hráli jsme zodpovědně a touhou po vítězství ho dotáhli do úspěšného konce. Výborně zahrála třetí pětka,“ doplňuje kouč.

Branky a nahrávky: 9. Půlpán, 23. Gabriel (Synek), 51. Půlpán (Synek, Poláček) - 11. Kret (Střecha, Martínek), 18. Střecha (Kret), 41. Matějka, 60. Štěpán (Kret). Rozhodčí: Kubeš - Holeček, Potůček. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. Diváci: 60. Třetiny: 1:2, 1:0, 1:2. Dukla Jihlava: Rittich - Zadražil, Martínek, Musil, Pavlas, Hlaveš, Kříž, Šťastný, Čurilla, Tobola, Plch - Brychta, Ludvík, Matějka, Svobodník, Štěpán, Prokš, Brabec, Kret, Střecha, Přidal.