Hlavním hrdinou thrillerového duelu byl mladý útočník Jihlavanů Vítězslav Brož. „Bylo to vybojované. Měli jsme sice víc šancí, ale udělali jsme si to těžší,“ uznal dvacetiletý forvard. „Zase to bylo atraktivní pro diváky,“ culil se spokojeně po postupu.

Právě on byl totiž autorem vítězné branky celé série. „Byla tam střela od modré, ani nevím, kdo to střílel. Já jsem si potom puk vytáhl z chumlu a procedil jsem to tam,“ popsal lakonicky svůj zásah.

Dukla v ten moment v úvodu třetího dějství vedla 2:0 a měla nakročeno k postupu. Stvrdit jej mohl například kapitán týmu Josef Skořepa. „Když za stavu 2:0 netrefil Pepa prázdnou bránu, přibylo mi deset let života. Děkuji, že mi je ubral,“ smál se po utkání trenér vítězů Viktor Ujčík. „Naštěstí jsme dokázali utkání dohrát do vítězného konce.“

Páté čtvrtfinálové utkání play-off Chance ligy Dukla Jihlava - Zubr Přerov zvládli lépe domácí, kteří po výhře 2:1 slavili postup do semifinále.
OBRAZEM. Dukla slaví. Výhru nad Přerovem a postup do semifinále vystřelil Brož

Vypjaté střetnutí doprovodila i ohromná bitka po konci druhé dvacetiminutovky. Nejprve trojice hostů napadla domácího forvarda Harkabuse, který poté bitku s jedním z hostů vyhrál vysoko na body.

Poté se přidali téměř všichni hráči obou týmů. „Zaregistroval jsem to až v okamžiku, kdy bylo docela dost hráčů na ledě. Tak jsem tam skočil taky. Ani jsem netušil, co se tam bude dít. Moc jsem se ani nepral, spíš jsem se tam s někým držel,“ popsal inkrominovaný moment Brož.

Jihlavští trenéři poté v kabině nabádali hráči, aby se soustředili na hru. V sázce totiž také bylo, že se hraje poslední soutěžní utkání na tradičním jihlavském zimáku. „Věděli jsme to. Ale nebavili jsme se o tom. Na led jsme šli s tím, že utkání vyhrajeme,“ prozradil Brož.

Vítězem Krajské ligy mužů Vysočina se stal Moravskobudějovický hokej.
OBRAZEM. Vítězem krajské hokejové ligy se stala Žihadla z Moravských Budějovic

Život legendárního stadionu se tak přece jenom prodloužil. „Děkujeme skvělému jihlavskému publiku, které nám ohromně moc pomohlo,“ poslal vzkaz fanouškům Dukly Ujčík.

V semifinále, hraném tentokráte na čtyři vítězné duely, se Dukla popasuje se Sokolovem, přemožitelem Horácké Slavie Třebíč. Sérii odstartují Jihlavané domácími zápasy v neděli a pondělí.

Celé hodnocení rozhodujícího duelu trenérem Viktorem Ujčíkem si poslechněte v našem videu.