EXTRALIGA ML. DOROSTU
DUKLA JIHLAVA – TŘEBÍČ 4:2

Úvodní pětiminutovka nabídla několik šancí na obou stranách, ale bez gólového efektu. Tu největší měl v 5. minutě hostující Vondráček, ale bekhendem minul branku. Hosté pak v šesté minutě nevyužili pětatřicet sekund trvající přesilovku pět na tři.

Jihlavští měli v dalším průběhu několik slibných příležitostí, ale gólově se prosadil až v 18. minutě Hynek Tobola, který tvrdou přízemní střelou otevřel skóre.

V téže minutě samostatný únik zakončil blafákem Tomáš Střecha – 2:0. Na rozdíl třídy zvýšil v poslední minutě první třetiny svým druhým gólem Tobola. „První třetina byla jakš takš dobrá. Vydařil se nám závěr a vypadalo to, že se hráči uklidnili,“ komentuje trenér Dukly Jiří Jungwirth. Jenže jeho slova rozhodně začátek druhé části nepotvrdil.

Třebíčští se ke slovu dostali ve 23. minutě, kdy Vondráčkovu střelu dorazil do sítě Jan Abrahám. Na rozdíl jedné branky o pět minut později snížil Petr Vondráček, který si najel před branku a individuální akci zakončil bekhendovým blafákem.

„Kluci se uspokojili až moc, udělali jsme hloupé fauly a soupeř snížil na 2:3,“ zlobil se trenér. S bleskurychlou odpovědí ale přispěchal Ondřej Kovářů a Dukla znovu vedla o dvě branky.

Ve třetí třetině se už skóre nezměnilo, neboť další šance Jihlavských zůstaly nevyužity. Třebíčští pak promarnili další výhodu dvou hráčů v poli, která trvala pětadvacet vteřin.

„Pak to byla holomajzna. My jsme sice byli lepší, ale nebyl to pěkný hokej, na který jsme zvyklí. V poslední době nám to herně nejde. Chybí mi tam lepší pohyb hráčů bez puku a dobrá přihrávka,“ říká Jungwirth. „Jediný, kdo snese přísnější měřítko, je Hynek Tobola,“ dodává.

Branky a nahrávky: 17. Tobola (Beran), 18. Střecha (Vondráček), 20. Tobola (Střecha), 28. Kovářů (Tobola) - 23. Abrahám (Vondráček), 28. Vondráček. Vyloučení: 8:8, navíc Kovářů (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 52:22. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2. Třetiny: 3:0, 1:2, 0:0.
Dukla Jihlava: Šlapáček - Pavlas, Čermák, Tobola, Ščerban, Březka, Kyncl - Vondráček, Lupač, Střecha - Štěrba, Mandát, Kovářů - Trávník, Beran, Renza – Norek.