Třebíčští mladíci po třetině prohrávali o dvě branky, ale ztrátu dohnali a pak rivala z krajského města porazili po samostatných nájezdech.
„Z utkání jsem měl obavy, neboť nás postihla početná marodka klíčových hráčů, takže jsme si museli vypomoci dvěma žáky ročníku 2003. Kluci mně ale mile překvapili. Už v úvodní třetině jsme soupeře přehrávali, ale nemohli jsme se prosadit v koncovce. Jihlava nám dala dva góly takřka z ničeho, ale herně jsme byli lepším týmem," komentoval domácí trenér Karel Vejmelka.

Jeho svěřenci se nemohli prosadit ani po změně stran, ale co se jim nepovedlo v prostřední části, to jim vyšlo ve třetí periodě.
„Hra se vyrovnala, přesto jsme měli více šancí, ale nebyli dostatečně šikovní ani důrazní v koncovce a vylámali si zuby na výborném brankáři. Přesto jsem stále věřil, že utkání otočíme, ale musíme dát gól. To se povedlo v poslední třetině a v závěru jsme pak zaslouženě vyrovnali," oddychl si třebíčský lodivod.

Bonusový bod pak jeho týmu zajistil osvědčený exekutor Adam Svoboda. „On nájezdy umí, dva proměnil. Nakonec jsme spokojení, vyjma finálního zakončení, branek jsme měli dát víc," má jasno trenér Horácké Slavie.

TŘEBÍČ - JIHLAVA B 3:2 sn
Branky a nahrávky: 48. Mojdl (Vedral), 57. Vedral (Spilka), rozhodující nájezd: A. Svoboda – 4. Augusta (Havel), 14. Schwarz. Vyloučení: 1:6. Bez využití. Diváci: 66. Třetiny: 0:2, 0:0, 2:0. Třebíč: Dobrovolný – Dvořák, Sobotka, Koňařík, Patočka, M. Růžička, Šaroun, Čtveráček, Mojdl, F. Kotačka, A. Svoboda, A. Kotačka, D. Svoboda, Vedral, A. Růžička.