S jakými ambicemi jde do extraligy trenér Patrik Augusta, a jak hodnotí dlouhou přípravu?

Proč jste nehráli už minulý týden, kdy byly na programu zápasy v Olomouci a doma s Vítkovicemi?
My jsme měli jen deset zdravých lidí. Měli jsme pět hráčů s angínou, další kluci měli infekční nemoc, a my jsme to minimálně na týden potřebovali uzavřít. Nikdo nechtěl, abychom to roztahali po lize.

Jak to vypadá nyní se zdravotním stavem?
Už máme asi jen jednoho nebo dva nemocné, ale ti by se měli k týmu připojit. Je ale jasné, že na hráčích, co měli deset dní antibiotika, se to projeví. Ale natrénováno mají, tak se do toho pokusíme co nejlépe vklouznout.

Příprava na nový extraligový ročník proběhla jinak podle plánů?
My jsme to mužstvo tvořili takřka od nuly. Osm z devíti útočníků, kteří tady měli hrát, odešlo, a to je hrozné číslo. Ztráta to byla veliká, a my jsme je museli nahradit mladými kluky.

To je citelný zásah. Podařilo se vám za ně najít adekvátní náhradu?
Ukáže až sezona, jestli jsme to zvládli nahradit. To mužstvo bylo loni mladé a mělo letos ukázat nějaké výsledky. Teď jsme do toho sklouzli znova. Ale kluci pracovali, odehráli dobrá i špatná utkání, solidní turnaj v Litvínově, a já je několikrát viděl hrát na hranici svých možností. To je naše jediná cesta, jakou můžeme jít.

Bude to tedy náročná sezona?
Určitě ano. Jdeme do ní s hodně mladým mužstvem a hráči, kteří nemají zkušenosti. Ale je to výzva pro nás trenéry i pro ty kluky, aby si dokázali, že na to mají. Budeme pracovat den po dni, a uvidíme, co to přinese.

Na co nejvíce budete vsázet?
Já si myslím, že máme kvalitní brankáře i slušnou defenzivu. Paradoxně nám to tam docela padalo i během přípravy, i když musím přiznat, že spousta gólů byla šťastných. Když to ale vydrží, tak se nebudu zlobit.

Jaký je cíl. Je reálné skončit do 8. místa a postoupit do play-off?
Cíl je v tuto chvíli posunout ty hráče ve výkonnosti, aby se zlepšili. Ale samozřejmě děláme sport proto, aby se vyhrávalo a byli jsme co nejlepší, a byli schopní hrát slušné výsledky i s top týmy. Ale nejsme naivky a známe realitu. Na druhou stranu je to hokej, a když budou kluci pracovat a semknou se, budou hrát jeden za druhého, tak nevidím důvod, proč bychom ty příčky nemohli atakovat.

V pátek začínáte domácím zápasem s Kometou. V sobotu jedete do Třince. Jaké čekáte zápasy?
Já si myslím, že ty týmy budou hodně vyrovnané a lehkých soupeřů v sezoně nebude. My se teď připravíme v pátek na Kometu, a pak na Třinec, a pokusíme se to rozběhnout, co to půjde.