Devítigólovou přestřelku se šťastným koncem mají za sebou hokejisté jihlavské Dukly. Ti v páteční předehrávce 37. kola I. ligy porazili na svém ledě Benátky. Do tohoto zápasu druhý nejhůře střílející celek v soutěži dal ale týmu z Vysočiny zabrat.

JIHLAVA – BENÁTKY N. J. 5:4

V první vážné šanci se ocitl domácí kapitán Čachotský, sám před Schwarzem volil bekhendový blafák, který mu ale benátský gólman vystihl. Gólu se Dukla dočkala až v přesilové hře. Přesnou ranou do horního rohu branky otevřel skóre Březina. Hosté měli obrovskou šanci po úniku Miškovského, jeho pokud Halász sice vyrazil jen Mikyskovi, ale i jeho doklepnutí dokázal eliminovat. Poté na druhé straně ujeli obráncům Maliník s Čachotským, druhý jmenovaný však puk za Schwarzova záda nepropasíroval. To Jihlavu nakonec mrzelo, protože také Benátky využily přesilovku. Dvě minuty před pauzou Mikyska v ideální pozici našel ještě lépe rozjetého Špačka, který neměl problém dostat kotouč do odkryté klece.

Na začátku druhého dějství šla Jihlava do tří a hosté toho využili, i když Halász v rychlém sledu hasil závar před svou brankou, Plodkovu střelu vytěsnit nedokázal. Dukla ale zanedlouho opověděla. Při přesilovce se k nechytatelné střele dostal Důras a vyrovnal. O dvě minuty později se početní výhoda opakovala, stejný hráč znovu napřáhl a poslal domácí do vedení. Gól padl i v další přesilovce. Nejprve ho sice mohla dát Dukla z oslabení, jenomže Půhoný netrefil branku. Na druhé straně to potrestal vyrovnáním Jonák, který se trefil přesně mezi Halászovy betony.

Také úvod třetí třetiny byl gólový. Jihlavě vrátil vedení Čáp, jehož elegantně našel Březina. Autor nahrávky byl i u další trefy. Tentokrát se rozhodl zakončit, puk za brankovou čáru sice nedostal, ale podařilo se to dorážejícímu Mikešovi. Poté se při benátské přesilovce znovu opakovala situace ze druhé třetiny. Domácí neproměnili v oslabení brejk, a hosté trestali snížením Psoty. Pojistku Dukly mohl poté přidat Pohoný, jenomže puk za Schwarze nedostal, na hostujícím brankáři ztroskotal v přesilovce i Maliník. Benátští hráči v závěru neudrželi nervy na uzdě a po dvou osobních trestech se jejich závěrečný nápor nekonal.

Branky a nahrávky: 11. Březina (Staněk), 28. Důras (Melenovský, Dobrovolný), 30. Důras (Šidlík), 42. Čáp (Březina), 44. Mikeš (Březina, Kuřítko) 19. Špaček (Mikyska, Pabiška), 24. Plodek (Skořepa, Pabiška), 31. Jonák (Psota, Plodek), 49. Psota (Havlín, Jandejsek). Rozhodčí: Čech, Mrkva – Bryška, Skopal. Vyloučení: 7:9, navíc Plodek, nesportovní chování, Mikyska (Benátky), osobní trest 10 minut plus do konce utkání. Využití: 3:4. Třetiny: 1:1, 2:2, 2:1.

Jihlava: Halász – Čermák, Štebih, Dobrovolný, Staněk, Čáp, Šidlík, Grman – Čachotský, Maliník, Půhoný – Melenovský, Vysloužil, Důras – Kuřítko, Březina, Mikeš – Jergl, Schejbal.