Mladí Bruslaři ale vstup do soutěže zvládli velmi dobře a připsali si přesvědčivé vítězství 7:1. Po dvou zářezech na pažbu si připsali Patrik Vacík a Tomáš Kulhánek, po jedné brance přidali Dominik Vacík, David Matula a Filip Pártl. Kaňkou na úvodní výhře je onemocnění Adama Rybáčka a zranění Marka Kopice.

I. LIGA ML. DOROSTU

H. BROD – JIHLAVA B 7:1
Mladí Bruslaři začali skvěle a už ve 3. minutě hráli po faulu Jakuba Schwarze přesilovou hru. A sehráli ji velmi dobře, protože ji využili a ujali se tak rychlého vedení. Po Patriku Vacíkovi a Michalu Kerberovi se dostal k puku obránce David Matula a prostřelil brankáře Krejčího. Hru v početní převaze si vyzkoušeli i hosté, ale na rozdíl od svého krajského rivala ji nepřetavili v gól. Udeřilo tak na druhé straně ledové plochy, když se na konci úvodní dvacetiminutovky trefil Filip Pártl. Jihlava B nesložila zbraně a ve 26. minutě snížila na nejtěsnější rozdíl, když si „sešteloval" přesně mířidla Petr Pokorný. Soubor z krajského města Vysočiny si ale vzápětí pomohl za hranicí pravidel a po dalším neubráněném oslabení znovu nabral dvougólové manko po brance z hole Dominika Vacíka. Už to vypadalo, že stav 3:1 vydrží až do druhé sirény, ale domácí hokejisty ještě stihl uklidnit důležitým gólem Patrik Vacík.

Parta z Kotliny už ve třetí periodě nechtěla dovolit žádné překvapení a pevným krokem si šla pro první vítězství v sezoně. A platilo to tím víc, když si díky dvěma slepeným trefám Patrika Vacíka a Tomáše Kulhánka vytvořila komfortní pětigólový náskok. Mladí Broďáci byli hodně nebezpeční v přesilovkách, což potvrdil v 52. minutě Tomáš Kulhánek, jenž upravil skóre na konečných 7:1.

„Máme za sebou první mistrák, který byl docela složitý. Do zápasu nemohl nastoupit Adam Rybáček, kterému se ráno udělalo špatně a musel jet na pohotovost. Měli jsme tak o hráče méně. Chtěli jsme tak v každé lajně točit jednu třetinu křídla a potom centry. V prvních pěti minutách se nám zranil klíčový hráč Marek Kopic, který dostal pukem do helmy a má tržnou ránu na uchu, takže jel hned na šití. Tím se nám to ještě víc zkomplikovalo. Naštěstí tady byl Brďa (Patrik Brdičko), který měl radost, že se zapojí do hry. Zhostil se toho dobře a pomohl nám. Hrál po dlouhé době, z toho mám velkou radost. Byl to těžký zápas. Hrálo se na špatném ledě a bylo strašně vlhko, takže přimrzala mlha. Z každé třetiny se dalo hrát tak šest, sedm minut, potom to bylo šílené. Ve třetí třetině jsme celkem dobře kombinovali a pramenily z toho i naše vstřelené góly. V naší hře ale byla i přesto spousta chyb," řekl brodský trenér Petr Beránek.

Branky a nahrávky: 4. Matula (Kerber, P. Vacík), 19. Pártl (Dudek), 28. D. Vacík (Dvořák, Kulhánek), 40. P. Vacík, 45. P. Vacík (Brdičko), 46. Kulhánek, 52. Kulhánek (Kerber) – 26. P. Pokorný (Machovský, M. Kohout). Rozhodčí: Tomáš Kukeně – Tomáš Krejčí, Vít Stehlík. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Třetiny: 2:0, 2:1, 3:0. H. Brod: Král (Vít) – Dvořák, Horáček, D. Vacík, Brdičko, Matula, Trupl, Kerber – P. Vacík, Kopic, Klofáč, Dudek, Fiala, Košťál, Pártl, Kulhánek.

(lvá)