„Celkově za celou sérii se nemáme za co stydět. V prvním zápase byla Olomouc lepší, ale pak to bylo vyrovnané. Větší tlak jsme spíš měli my. Je to škoda," litoval kapitán Dukly Tomáš Čachotský.

Zároveň upozornil na větší zkušenosti olomouckého týmu. „Vyhrál šťastnější a zkušenější tým. Olomouc hrála vloni baráž a náš mančaft má spoustu mladých kluků, kteří hrají v seniorech první sezonu. Mančaft půjde nahoru, vyzraje a doufám, že se příští rok dostaneme o krok výš," věří útočník svému týmu.

V play-off bylo vše jinak

Jihlavští hokejisté do série vstupovali s vědomím, že předtím Moře nedovolili ani jednu výhru. „V play off se hraje jiný hokej. Olomouc má stabilnější čtyři pětky se spoustou šikovných hráčů. I když série skončila 4:1, až na první zápas byly další vyrovnané. Nedá se říct, že by nás Olomouc převálcovala," okomentoval semifinále jihlavský útočník Petr Haluza.

Ve všech zápasech rozhodoval první gól. Kdo otevřel skóre, také vyhrál. „Je těžké zápas otáčet. Ukázali jsme ale charakter. Žádný zápas jsme nevypustili. Vždy jsme hráli až do konce," řekl Čachotský.

Nejvíce ho mrzela prohra 3:4 v prodloužení ve třetím utkání, po kterém Mora vedla již 3:0. „Mrzet nás může především první domácí zápas, který jsme měli vyhrát. Místo 2:2 jsme v úterý do Olomouce jeli za stavu 1:3. Domácí poslední bod uhráli. Olomouci gratulujeme a budeme jim přát, aby něco uhráli v baráži," poznamenal jihlavský kapitán.

Oproti tomu Haluza želel druhého olomouckého zápasu. „Měli jsme tlak a domácí si vzali time. Měli jsme domů jet za stavu 1:1 a mohlo to být jiné. Několikrát nám ale chyběl jeden gól, aby se to zlomilo," litoval útočník, jenž několik sezon strávil na Hané. Semifinále ale kvůli tomu nijak zvlášť neprožíval. „Play off se nedá brát jinak. Do toho jdete naplno a nezáleží na tom, jakého máte soupeře," upozornil Haluza.

Duklu nesrazily ani nešťastné momenty jako vlastní gól nebo inkasovaná branka v prodloužení. „V žádném případě jsme nebyli zlomení. Pořád jsme věřili a doufali, že sérii otočíme. Bohužel se to nepovedlo. Ale to už je sport," dodal Čachotský.

Houževnatosti si cenil i Haluza: „V žádném případě jsme to i přes nešťastné góly nevzdávali. Ukázalo se, že jsme dobrá parta. Ani za stavu 3:0 v pátém zápase jsme nehodili flintu do žita. Věřili jsem, že vyrovnáme."