Budou hrát v této sezoně za hokejovou Třebíč Nedbal s Čejkou, či nebudou? To byla otázka, kterou se snažil předseda HS Martin Svoboda vyřešit na jednáních s oběma hráči. „V uplynulých týdnech se v médiích nepravdivě hovořilo o tom, že důvodem odchodu z klubu je jejich nesouhlas se snížením platu hráčů. Cílem jednání bylo nedorozumění si vyříkat a hledat řešení situace, kterou zapříčinila opatření kvůli onemocnění Covid-19 a jejich důsledků, která jsou zkrátka nepříjemná v mnoha ohledech, z hlediska klubu především ekonomicky,“ stojí na webu Horácké Slavie.

A výsledek? Svoboda uspěl napůl. „Obě ta jednání proběhla v korektním duchu. S Karlem Nedbalem jsme si věci vyříkali a myslím, že obě strany chápou současnou, velmi komplikovanou situaci,“ uvedl šéf třebíčských hokejistů a potvrdil, že Karel Nedbal bude dál oblékat třebíčský dres.

Dohodnout se i s Václavem Čejkou se ale Svobodovi nepovedlo. „S působením Václava Čejky v A-týmu mužů se do budoucna nepočítá, ale smluvní vztah mezi klubem a hráčem se prozatím dořešit nepodařilo. Jednání s Vencou bylo složité a to pro mě zejména v osobní rovině. Vzhledem k jeho dlouhodobě dobře odváděné práci pro klub mi skutečně záleží na tom, aby se nám podařilo najít takové řešení, které bude uspokojivé pro obě strany. Abychom takovéto ideální řešení našli, odložili jsme jednání na dobu pozdější,“ doplnil na klubových stránkách Svoboda.

Starost mu dělá i jiná věc, a tou je kvůli vládním nařízením nemožnost trénovat. „V žádném případě nechci tato opatření kritizovat, ale takové to jejich posouvání po čtrnácti dnech se mi nejeví jako úplně šťastné a to nejen v rámci provozování profesionálního hokeje, ale také kvůli možnostem trénování našich dětí a hokejové mládeže,“ uzavírá.