Co vám napověděl herní blok přípravy?
Měli jsme těžké soupeřea ukázalo nám to, že můžeme hrát s každým. Je jedno, kdo to bude. Jsme schopni se všemi bruslit.
Kde vás nejvíce tlačila bota?
Je to koncovka, ale to je stále dokola. Jsou tam šikovní kluci, zatím se ale v tomhle hledáme.
Co přesilové hry a oslabení?
Zatím hoříme hlavně v přesilovkách, i v našich jsme dostali několikrát gól. Ve hře pět na pět je to dobré, ale v nerovnovážném počtu to není ideální.
A co se vám naopak líbilo?
Naše síla by měla být v takové týmovosti a bojovnosti. Jsme schopni hrát hodně agresivní hokej, ale jsme také schopni z ničeho nic úplně vypnout. Přestaneme hrát, jakoby klukům vypnou hlavy. Na tom musíme zapracovat.
Přípravné zápasy jsou ale rozdílné než ty mistrovské, tam asi budou hráči více svázaní taktikou.
V přípravě jsme v každém utkání chtěli po hráčích, aby pořád soupeře dohrávali. Ale teď už jim začneme dávat povely, aby měnili tempo hry.
Výsledkově ale příprava moc nevyšla. Jen tři výhry, jinak pět porážek.
V té přípravě to já neřeším. Je dobré získat sebevědomí, naučit se vyhrávat, ale my jsme s nikým nepropadli. Jen v posledním utkání s Budějovicemi jsme schytali debakl (prohra 1:6 – pozn. Red.). To je myslím dobře, že je to srazilo dolů na zadek. Doufám, že si kluci uvědomi, že nemůžou hrát naivní hokej, jaký s nimi hráli.
Takže dostali kluci přes prsty?
My jsme ještě před tím zápasem měli pohovory s hráči, abychom jim naznačili, kam s nimi počítáme. Ale někteří to vzali tak, že to mají jisté, a bylo to na té hře pak vidět. Tak jsme je potom zase museli vyvést z omylu. Chtěli jsme k ním být fér, a příště to už asi neuděláme.
Pojďme k tomu nejaktuálnějšímu. Ve čtvrtek přijedou do Jihlavy České Budějovice, které vám pak hostitelství oplatí hned v sobotu. Jaký je Motor soupeř?
Určitě je nesmíme pouštět do vyložených šancí. V tom posledním jsme je pustili do čtyř úniků a oni všechny suverénně proměnili. A určitě mají i silné přesilovky. Sehrávali to moc dobře, dostávali se do šancí.
Mají naopak nějakou slabinu?
Když jsme po nich chodili, tak jejich obránci dělali chyby, získávali jsme puky. Ale nám jinak chyběl pohyb. Pokud budeme celý zápas v pohybu, věřím tomu, že si s nimi poradíme.
Určitě jste vysledovali, kdo by měl v nové extraligové sezoně tahouny týmu.
Nechtěl bych některé jmenovat. Tým si sám určil kapitána i asistenty, jsou to kluci, kteří táhli starší dorost minulou sezonu.
O brankářích máte jasno?
Jedničku i dvojku máme už jasnou. Budou to Chaloupek a Javůrek.
Jaké jsou vůbec vaše předsezonní ambice?
Cíle jsme si letos nedali konkrétní. Naše trenérské jsou, aby šli kluci výkonnostně nahoru. Aby se zlepšovali, a posunuli jsme je do chlapského hokeje. Po očku budeme samozřejmě sledovat i výsledky a počítat, ale není to pro nás to primární.