Neuvěřitelně napínavé derby rozhodl Pytlík

Žďár nad Sázavou – Očekávání nezklamali. Hokejisté Žďáru nad Sázavou a Havlíčkova Brodu ve středečním podvečeru předvedli více než patnácti stovkám diváků výtečnou podívanou, ale také neskutečné drama. V dohrávce 23. kola II. ligy skupiny Střed se nakonec radovaly žďárské Plameny, jejichž hrdinou se stal šestnáctiletý dorostenec Jaromír Pytlík, autor vítězné branky z předposlední minuty zápasu.

11.1.2018

Ve středeční dohrávce 23. kola II. ligy – skupiny Střed doma zdolali hokejisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) rivala z Havlíčkova Brodu (v červeném) těsně 4:3, když vítěznou branku zaznamenali v předposlední minutě hry.Foto: Petr Nedvěd

ŽĎÁR N. S. – H. BROD 4:3
Úvod derby se nesl ve slavnostním duchu. Jedna z legend českého hokeje, mistr světa z roku 1985 Jaroslav Benák, který byl před časem uveden do Síně slávy českého hokeje, dostal věcný dar od žďárského klubu jako poděkování za jeho trenérskou práci, kterou až do konce minulé sezony odváděl pro Plameny.

Úvodní dějství nabídlo šance před oběma brankami, góly však začaly padat až po změně stran. Jako první se radovali hostující Bruslaři, ránou od modré využil přesilovou hru Semrád – 0:1. Žďár pak svého soupeře přitlačil, po několika nevyužitých příležitostech zahřmělo až minutu před druhou sirénou, parádní přihrávku Štěpánka efektně tečoval za Novákova záda Vítek – 1:1.

Herní převahu si Plameny přenesly také do úvodu závěrečné dvacetiminutovky a již po dvou minutách hry je před brankovištěm osamocený Stehlík dostal do vedení. Deset minut před koncem našel parádní přihrávkou Štěpánek Pytlíka a za stavu 3:1 to vypadalo, že žďárští hokejisté míří za třemi body. Lídr tabulky však utkání nezabalil a během sedmapadesáti vteřin skóre vyrovnal.

V 55. minutě se před brankou nejlépe zorientoval Třetina a poměrně šťastnou trefou dostal Bruslaře zpět do hry. Za necelou minutu se puk před brankou Žďáru odrazil na hokejku Kuchty, který z úhlu vyrovnal na 3:3. Zdálo se, že derby bude muset rozhodnout až prodloužení, jenže v čase 58:19 zaváhala hostující obrana ve vlastním obranném pásmu, do nějž si najel žďárský benjamínek Jaromír Pytlík a trefou nad pravý beton gólmana Nováka definitivně překlopil misky vah na stranu Žďáru – 4:3. Bruslaři se ještě pokusili odvoláním strážce jejich svatyně na střídačku utkání vyrovnat, ale Plameny si v závěru zisk tří bodů dokázaly pohlídat.

„První třetina vyzněla pro hráče Brodu, ale poté už jsme začali hrát svoji hru. I poté, co jsme ztratili vedení 3:1, jsme šli za vítězstvím a nakonec jsme za to byli odměněni,“ pochvaloval si kormidelník Plamenů Michal Konečný.

„Od druhé třetiny měla hra tempo a spád. Šli jsme do vedení, Žďár však dokázal skóre otočit. Díky zvýšené aktivitě jsme vyrovnali, v závěru bohužel hráči podcenili situaci a inkasovali jsme rozhodující branku,“ zhodnotil derby asistent trenéra Havlíčkova Brodu Ladislav Fixa.

V sobotu čekají na vedoucí duo tabulky souboje s mužstvy z jejího suterénu. Žďárské Plameny se od 17.30 představí opět před svými fanoušky, když přivítají českobudějovický David Servis. Hráče Havlíčkova Brodu pak čeká výjezd na led posledního Písku.

Branky a nahrávky: 39. Vítek (Štěpánek), 42. Stehlík (Gregar, Kunstmüller), 50. Pytlík (Štěpánek, Beneš), 59. Pytlík (Gregar, Krupka) – 24. Semrád (Endál), 55. Třetina (Vašíček), 56. Kuchta (Vašíček, Michálek). Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 7:7, navíc Jícha (Žďár n. S.) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 512. Třetiny: 0:0, 1:1, 3:2. Žďár nad Sázavou: Řehoř – Pleva, Lojek, Beneš, Poizl, Peslar, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Dospěl, Krupka, Kovářů. Havlíčkův Brod: Novák – Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž, Hrabaň – Přidal, Třetina, Endál, Voříšek, Milfait, Kozlík, Michálek, Šuhaj, Chlubna, Beneš, Ludvík, Kuchta.

10. Písek 25 4 1 1 19 59:112 15

Program 27. kola II. ligy – skupiny Střed (sobota 13. ledna): Nymburk – Tábor, Kolín – Klatovy, Žďár n. S. – David Servis Č. Budějovice (17.30), Písek – H. Brod, Pelhřimov – M. Budějovice (18.00).

Autor: Tomáš Pohanka

11.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Kultura a sport - Kultura a sport Překladatelé a tlumočníci 27 000 Kč

Překladatelé a tlumočníci Tlumočníci. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Překlady a tlumočení ze srbštiny do češtiny a opačně. , Koordinace přidělených pracovníků ze Srbska, pomoc se zapracováním a zvládáním pracovních procesů. , Pomoc v běžném životě, při příjezdu do ČR, ubytování, tlumočení v rámci Adeccco day, při návštěvách lékaře, zařizování bankovních účtů., Požadavky - dobré organizační a komunikační schopnosti. , Jazyk - čeština/slovenština, srbština - podmínkou, angličtina, ruština - výhodou. Pracoviště: Adecco spol.s r.o. - pracoviště aut.lighting, 586 01 Jihlava 1. Informace: Marcela Sudíková, +420 724 061 161 3.

Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 25 000 Kč

Stavební technici přípravy a realizace investic, inženýringu Stavební technik - projektant. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, - zpracovává jednoduché technologické projekty stavebního charakteru, - organizuje, připravuje a řídí realizace investičních akcí (opravy, údržba budov stavebního charakteru), - zadávává a schvaluje projektové dokumentace včetně projednávání s orgány státní správy, - účastní se výběrových řízení na dodavatele prací a služeb, - podílí se na souvisejících pracích např. přesuny strojů....., Požadujeme:, - SŠ s maturitou nebo VŠ vzdělání stavebního směru, - praxi v oblasti stavebních oprav a údržby budov, - znalost příslušné legislativy, - zkušenosti se zpracováním technologických projektů, - znalost MS Office, - samostatnost, komunikativnost, schonost týmové práce, - ŘP skup. B - aktivní řidič. Pracoviště: Motorpal, a.s., Humpolecká, č.p. 313, 586 01 Jihlava 1. Informace: Irena Svobodová, +420 567 132 560.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 18 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) ŘIDIČI NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Jihlava, Na Hranici 6., Náplň práce:, - Svoz a rozvoz dřeva, - Svoz pilin, štěpky a dřevního odpadu, - Vývoz výrobků, (Flotila: nákladní automobily s posuvnou podlahou, nákladní automobily s hydraulickou rukou, nákladní automobily na přepravu kontejnerů), Požadujeme:, - ŘP skup. C, E podmínkou, - Praxi min. 2 roky, - Platný profesní průkaz, Nabízíme:, - Stabilní zázemí mezinárodní firmy, - Finanční ohodnocení podle výkonu, - Možnost získání oprávnění k manipulaci s hydraulickou rukou, - Slevy na výrobky společnosti Kronospan, - Dle dohody zajištění ubytování v podnikové ubytovně. Pracoviště: Silva cz, s.r.o., Na Hranici, č.p. 2361, 586 01 Jihlava 1. Informace: Zdeňka Juránková, +420 567 124 427.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 17 000 Kč

Číšníci a servírky servírka, číšník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště Třešť, příspěvek na stravování a osobní ohodnocení., Číšník,účtující číšník(servírka) v zavedené restauraci s dlouholetou tradicí. , Info: p. Caha 602 741 451. Pracoviště: Roman caha, Luční, č.p. 1066, 589 01 Třešť. Informace: Roman Caha, +420 602 741 451.

Nové přírůstky v jihlavské ZOO.

Jihlavská zoo v neděli pokřtí tygry sumaterské

Parní čistič, který používají v nemocnici, vypadá jako domácí. Je ale daleko účinnější.