JIHOČESKÝ PŘEBOR

SK TELČ – SOBĚSLAV 4:6

Domácí celek toužil na domácím ledě po výhře, a v první třetině šel za tímto cílem sebevědomě. Ačkoliv šli do vedení využitou přesilovkou hosté, tak první část patřila Telči. Dorážka Nohavy znamenala vyrovnání. Za čtyři minuty napřáhl od modré obránce Šťastným, a bylo to 2:1. A když Lander využil přesilovku, vypadalo to, že se prokletí podaří prolomit. Hostům se ale podařilo ještě do konce třetiny snížit Hraněm.

Druhá třetina nabídla několik šancí, ale do černého se trefil jen hostující celek. Domácí neproměnili dvě přesilovky za sebou, a poté po zbytečném faulu nabídli soupeři pětiminutovou přesilovku. A s ní si věděl rady Žákovský, který vyrovnal. Následně byl vyloučen i soběslavský Zajíc na pět minut, ale Telči dlouhá výhoda jednoho hráče nesedla.

Poslední třetina byla opět plná vylučování, ale SK se povedlo vzít si vedení zpět. V 45. minutě pálil znovu do černého Šťastný. Hosté měli ale připravenou bleskovou odpověď, takže v 47. minutě to bylo znovu nerozhodně. Telč pak doplatila na nedisciplinovanost. V oslabení inkasovala z hole Žákovského, a když pak pohrdla přesilovkou, dostala šestou branku.

„Po první části jsme vedli o gól, ve druhé nás podržel gólman, ale hosté využili pětiminutovou přesilovku. V závěru nám docházely síly. Špatný výkon odvedli rozhodčí,“ popisoval vedoucí týmu Telče František Čermák. „Proti houževnatému soupeři a na kluzišti nezvyklých rozměrů jsme to ubojovali, ale nebyl to pěkný zápas,“ uvedl trenér hostí David Pánek.

Branky a nahrávky: 8. Nohava (Lupač), 12. J. Šťastný, 16. Lander (Nohava), 45. J. Šťastný (Bína) – 7. Žákovský (Hraňo, Sládek), 17. Hraňo (Žákovský, Sládek), 31. Žákovský (Hraňo, Vild), 47. Jiří Kubeš (Hák, Žákovský), 56. Žákovský (Chalupský), 60. Hák (Žákovský, Hraňo). Rozhodčí: D. Urban, Maxa, Kubíček. Vyloučení: 8:7, navíc Lupač (Telč) 5 minut + do konce, T. Havlík (Telč) 10. min. + do konce, Vild (Sob.) 10 min., Zajíc (Sob.) 5 min. + do konce. Využití: 1:3. Diváků: 178. Třetiny 3:2, 0:1, 1:3. Telč: A. Havlík – P. Prokop, D. Šebesta, J. Šťastný, Tušer, T. Havlík (55. Kotrba), Lupač (30. Taras) – Lander, Kret, Nohava, Smejkal, Jak. Prášek, Bína, Křížek, Hejl, Šalanda.