Šlágr 16. kola II. ligy – skupiny Východ přitáhl do Kotliny skvělou návštěvu bezmála třinácti stovek fanoušků. Ti přišli nejen podpořit své miláčky, ale také se rozloučit s legendou hokeje v Havlíčkově Brodě Miroslavem Třetinou.

Dvaačtyřicetiletý útočník se rozloučil s dlouhou a úspěšnou kariérou vítězně. Bruslaři zdolali Plameny 4:3, když vítěznou branku vstřelil ve druhé minutě nastavení Moučka.

„Mám strašnou radost kvůli týmu, kvůli gólmanovi a hlavně kvůli Třéťovi, že se ta rozlučka takhle krásně povedla. Dnes musím ocenit diváky, byla fantastická atmosféra,“ usmíval se po utkání trenér Brodu Aleš Kraučuk.

Přesně takto vypadala většina zápasů FC Žďas v první polovině této divizní sezony. Skórující Marek Šerý (zcela vlevo) a v závěsu za ním radující se spoluhráči.
Divizní podzim: Žďár předvedl skvělou jízdu. Tým se posunul, těší kouče Pohanku

„ Těžko se zápas hodnotí, je to pořád dokola, zápasy ztrácíme v posledních minutách. Nepodali jsme špatný výkon, prohry je škoda,“ postýskl si kouč žďárských Plamenů Martin Sobotka.

2. HOKEJOVÁ LIGA
SKUPINA VÝCHOD - 16. KOLO
KOPŘIVNICE – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Brodek (Indrst), 57. Brodek (Pavlík, Ficek) – 5. Hanák (Gabrhelík), 20. Martinec (Bachánek, Hanák), 50. Melenovský (Kozubík, Vávra).

OPAVA – NOVÝ JIČÍN 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Ludvík (Kadula, Wolf), 43. Štindl (Vojtovič, Krupa), 46. Wolf (Šindelář, Štěpánek) – 35. Franek (Lehečka, Konečný), 42. Kafka (Štefka).

VYŠKOV – ZNOJMO 3:5 (0:2, 3:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. Snášel (Studený), 32. Snášel (Weintritt, Pospíšil), 38. Janeček (Žižka) – 15. Stránský (T. Svoboda, Hruška), 17. Špaček (Šťovíček, Tejnor), 35. T. Svoboda (Mareš, Kloz), 51. Havlát (Köver, Jenáček), 52. Mareš (Hruška, T. Svoboda).

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – HODONÍN 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 64. Sedláček.

HAVLÍČKŮV BROD – ŽĎÁR N. S. 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Kuchta (Voříšek, Čermák), 21. Tecl (Kuchta, Mlynář), 57. Voříšek (Čermák, Holenda), 62. Moučka (Čermák, Dušek) – 3. Kotlík (Svoboda, Bureš), 35. Jícha (Kotlík), 51. Jícha (Pleva, Bureš). H. Brod: Novák – Čermák, Eklund, Vašíček, Krejčí, Kliment, Kerber, P. Grauer – Tecl, Mlynář, Kuchta – Dušek, Moučka, Holenda – Petržilka, Voříšek, Valášek – Kopic, Třetina, Vacík. Žďár n. S.: Sláma – Pleva, Svoboda, Macek, Ludvík, Peslar, Půža – Jícha, J. Grauer, Gregar, Kotlík, Wasserbauer, Čejka, Prokš, Štola, Kunstmüller, Vaňkovský, Bureš, Pilný.

11. ŽĎÁR N. S. 14 3 0 3 8 38:68 12

Program 17. kola (sobota 19. listopadu): HAVLÍČKŮV BROD – Opava (17.00), Vyškov – Valašské Meziříčí, Hodonín – Nový Jičín, Znojmo – Kopřivnice, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Havířov (vše 18.00).