Jihlavští hokejisté v dosavadním průběhu extraligy vyhráli jen jedinkrát(!) první třetinu. Hned v prvním kole právě proti Mladé Boleslavi. O stejné se pokusili i tentokráte.

Duel začali ohromným náporem, ale cestu k hostující svatyni hledali jen hodně těžko. Navíc fantasticky chytal Růžička, na němž si vylámali zuby Kubalík, Čachotský, Seman i budějovický host Květoň. „Utkání se pro nás nevyvíjelo od začátku vůbec dobře,“ uznal hostující asistent Viktor Ujčík. „Máme nyní problémy se sestavou a aktivita a elán domácích nám odebraly hodně sil do dalšího průběhu utkání.“

Co se nepovedlo v prvním dějství, přišlo krátce po návratu ze šaten. Nádherné sólo přes tři soupeřovi hráče předvedl na pravém křídle Čachotský, jeho následnou lahůdkovou přihrávkou nemohl Adam Zeman pohrdnout – 1:0. „Od prvního gólu Dukly to šlo s námi od desíti k pěti,“ lakonicky glosoval druhou třetinu Ujčík.

Boleslavští byli pod permanentním tlakem, ze kterého ho dostávaly paradoxně jejich vlastní fauly. Přesilovky, to je totiž v podání Jihlavy letos stále velká bída…

Jenže v plném počtu hráčů na ledě Dukla stále kralovala. Ve 29. minutě Kubalík nejprve neproměnil sólový nájezd, v pokračující útočné akci pak Čachotský znovu elegantně našel osamoceného Zemana, a hlediště vybuchlo radostí podruhé.

Martin Prokop na Rallye Dakar 2017.
Krůček po krůčku: Prokop chce nakouknout do desítky

A když to nevycházelo Dukle v přesilovkách, udeřila ve vlastním oslabení. Kajínek vypíchl hostům kotouč, Skořepa vysunul spurtujícího Kubalíka, který se v zápase konečně dočkal gólového zápisu. „Ve druhé třetině jsme ještě zvýšili naší aktivitu, přišly i branky, které klukům ohromně pomohly,“ těšilo domácího kouče Petr Vlka.

Středočeši se pokusili v závěrečné části stav korigovat, jedinou šanci si však vypracoval Orsava. Dukla v poklidu bránila a držela hosty v obranné obezřetnosti rychlými výpady.

Zvyšující se frustraci hostů odnesl ve 47. minutě Kubalík, kterého nemilosrdně sejmul u mantinelu exjihlavský obránce Říha. Pro oba utkání v ten moment skončilo.

Tím i šance hostů na bodový zisk, přestože Dukla ani v pětiminutové přesilovce nevymyslela nic světoborného. „Každé vyloučení na pět minut tým rozhodí. Ale klíčem k utkání byl výkon rozdílového hráče, kterým byl Tomáš Čachotský,“ ocenil protivníka Ujčík.

V nervózním závěru se už podráždění hráči věnovali více menším potyčkám než hře, což Jihlavským vyhovovalo a mohli slavit zasloužené vítězství. „Oproti poslednímu domácímu utkání jsme třetí třetinu odehráli velmi dobře,“ chválil hráče Vlk. „Navíc velmi dobře zachytal Lars Volden. Měl všechny ty nebezpečné střely z otočky, teče, svým výkonem dodal klid ostatním klukům na ledě,“ komentoval první nulu Dukly spokojený kouč.

Kam o víkendu za sportem na Jihlavsku

JIHLAVA – MLADÁ BOLESLAV 3:0

Branky a nahrávky: 22. Zeman (Čachotský), 29. Zeman (Čachotský), 37. Kubalík (Skořepa, Kajínek). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Kis, Rampír. Vyloučení: 3:4, navíc Říha (MB) 5 min. a DU. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 121. Třetiny: 0:0, 3:0, 0:0.

Jihlava: Volden – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Šidlík, Kajínek, Ulrych, Zdráhal – Kubalík, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Zeman, Květoň – Žálčík, Seman, Anděl – Diviš, Hubáček, Rys.

Ml. Boleslav: Růžička – Říha, Hanzlík, Eminger, Němeček, Bernad, Kotvan, Knot – Klepiš, Němec, Pacovský – Orsava, Holík, Knotek – Lenc, Musil, Pabiška – Kousal, Volf, Procházka.