Duel začala aktivněji Jihlava, která se od začátku tlačila do ofenzivy. Jenže Čermák pálil jen do náruče Kantora, Diviš ze dvou kroků přestřelil odkrytou branku, Čachotský před brankou hostí promáchl, Jiránek najíždějící z pravé strany vyprášil Kantorovu vyrážečku.

Hosté nechávali Kořenáře poměrně v klidu, domácí gólman ale v posledních deseti sekundách úvodního dějství nejprve nahozený kotouč na poslední chvíli vykopl pravým betonem, a následnou Růžičkovu dorážku ukryl v klíně.

Od začátku druhého dějství měla Dukla drtivý tlak. Hosté nestíhali, chybovali v rozehrávce, bránili se s vypětím všech sil. Domácí ale pohříchu ani ty největší příležitosti nedokázali potrestat, Kantor byl jedním slovem fantastický.

A tak zákonitě udeřilo na druhé straně. Zeman vyfasoval za krvavý faul čtyřminutový trest, což potrestal tvrdou ranou po ledě Mikúš.

Jihlavští poté pokračovali ve svém náporu, v sólovém nájezdu byl ale beztrestně podkopnut Jiránek, Skořepa sám před Kantorem trefil břevno. Spravedlnost se nakonec přece jen v Jihlavě probrala. Rovněž v přesilovce bombou od modré srovnal Stříteský.

Třetí část otevřela střela de la Roseho do tyče, další útočný festival jeho spoluhráčů se ale nekonal. Patrná byla především snaha neinkasovat, což zákonitě vedlo k remízovému konci. V prodloužení se hrála otevřenější partie, ale střelci ani na jedné straně se znovu nevyznamenali.

V samostatných nájezdech se rozhodlo až v sedmé sérii, kdy nejprve Lukeš napálil kotouč jen do Kořenáře, a na druhé straně Straka nad lapačku Kantora trefil pro Duklu bonusový bod. „Pro nás to bylo nesmírně těžké utkání jak fyzicky, tak po předchozích nezdarech i psychicky. Za dva body jsme rádi, baráž je krátkodobá soutěž a každá výhra v ní je důležitá. Ale jak říkám, do půlnoci radost, po půlnoci přichází další práce,“ glosoval zápas asistent jihlavškého trenéra František Zeman.

Hostující tým strávil v Jihlavě po pátečním duelu v Kladně celý víkend a na utkání s Duklou se důkladně připravoval na krátkém minisoustředění. „Jsme zklamaní, že se nám nepodařilo zvítězit,“ potvrdil hostující asistent Radim Skuhrovec. „Bylo to vyrovnané utkání byla tam spousta chyb i šancí, proto dospělo utkání do prodloužení a nájezdů, kde dala Dukla o branku víc, proto zvítězila.“

JIHLAVA - LITVÍNOV 2:1 sn

Branky a nahrávky: 35. Stříteský (Kajínek, Hubáček), rozh. nájezd Straka - 29. Mikúš (Sörvik, Lukeš). Rozhodčí: Hribik, Kika - Hynek, Lhotský. Vyloučení: 5:5, navíc Seman (J) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4 025. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 - 0:0.
Jihlava: Kořenář - de la Rose, Suchánek, Stříteský, Kajínek, Šidlík, Váňa, Zdráhal - Straka, Skořepa, Diviš - Čachotský, Zeman, Anděl - Čermák, Hubáček, Jiránek - Rys, Hlinka, Seman.

Litvínov: Kantor - Sörvik, Baránek, Gula, Frolo, Sklenička, Čutta, Doudera - Hanzl, Mikúš, Růžička - Jánský, Hübl, Lukeš - Řehoř, Gerhát, Trávníček - Matoušek, Válek, Černý.