Utkání nezačalo ve velkém tempu, na obou stranách byla vidět spousta nepřesností. „Chyběl nám pohyb, málo jsme se tlačili do zakončení,“ uznal hostující asistent Petr Martínek.

Dukla byla přece jen o trochu aktivnější a byla za to odměněna v 15. minutě. Diviš vybojoval za brankou puk, Hamill ho zadovkou přihrál na najíždějícího Rabbita, který efektním bekhendem vymetl šibenici za Lukešem.

Od druhé části hosté zvýšili aktivitu a hrálo se takřka výhradně před domácím gólmanem Kořenářem. Ten dlouhou dobu odolával, ve 25. minutě nadvakrát levým betonem vychytal Humla, pod sprškou střel byl při i přesilovce Pirátů. V ní pak ujel Čachotský, Dietz jej fauloval, jenže domácí kapitán samostatný nájezd neproměnil. „Zlepšili jsme naši hru, měli jsme hodně šancí, chyběly tomu minimálně dva góly,“ litoval Martínek.

Zaslouženého vyrovnání se hosté nakonec dočkali po polovině zápasu, kdy čtvrtý útok hostí rozebral domácí obranu a Chrpa překonal Kořenáře. „Soupeř byl lepší na kotouči a zaslouženě vyrovnal,“ připustil domácí trenér Petr Vlk.

Podobné výrazné zlepšení ale předvedla po druhé pauze i Jihlava. A dvěma brankami rozhodla. Nejprve se před Skořepou rozestoupili obránci, jihlavský útočník si nabruslil mezi kruhy a propálil Lukeše. Vedení Dukly poté zvýšil Jiránek dorážkou vyraženého kotouče po ráně de la Roseho od modré. „Naše hra se urovnala, byl tam pohyb a důraz. Nakonec jsme z toho vytěžili i tři body, za které jsme rádi,“ těšil úspěšný závěr Vlka.

Dukla Praha - Vysočina Jihlava.
OBRAZEM: Senzace pokračuje. Vysočina vyhrála i počtvrté

JIHLAVA – CHOMUTOV 3:1

Branky a nahrávky: 15. Rabbit (Hamill, Diviš), 42. Skořepa, 46. Jiránek (de la Rose, Čachotský) - 31. Chrpa (Vantuch). Rozhodčí: Kubičík, Pavlovič - Hynek, Pešek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 2 768. Třetiny: 1:0, 0:1, 2:0.
Jihlava: Kořenář - Suchánek, Stříteský, Šidlík, de la Rose, Váňa, Kajínek, Půža - Čachotský, Zeman, Jiránek - Straka, Skořepa, Anděl - Žálčík, Hubáček, Seman - Rabbit, Hamill, Diviš.
Chomutov: Lukeš - Dietz, Flemming, Knot, Valach, Trefný, Slovák, Grman - Sklenář, Růžička, Skokan - Koblasa, Smejkal, Šťovíček - Poletín, Huml, Havel - Chrpa, Vantuch, Lauko.