JIHLAVA – FRÝDEK-MÍSTEK 3:4 pp

Očekávaná hokejová oslava a rozlučka s odcházejícím rokem se hráčům Dukly vůbec nevyvedly. Takřka po celé utkání byli proti jedenáctému týmu soutěže všude o krok pozadu, zaostávali v herních činnostech i důrazu před brankou a u mantinelů. „Do utkání jsme vstoupili hodně lajdácky a naše tempo připomínalo jedenatřicátého prosince deset ráno, kdy se jdeme na Silvestra vyprdět,“ nebral si po utkání servítky jindy rozvážný a spíše diplomaticky hovořící jihlavský asistent František Zeman.

Hosté se dostali do vedení po vlastní brance Pohla, který srazil Kovařčíkovo nahození zpoza branky za záda nešťastného Brože. Na rychlé vyrovnání Klímy hosté reagovali znovu Kovařčíkem.

Přestože domácí ve druhé části šťastně stav otočili, z bodů se nakonec radovali hostující Rysi. Po vyrovnání Floka ve třetí části rozhodl krátce po skončení přesilovky v prodloužení svojí třetí brankou Kovařčík. „Podle našich představ jsme hráli pouze druhou třetinu. Do třetí části jsme vstoupili znovu špatně. Takže když to řeknu jednoduše, body jsme si nezasloužili a proto jsme ani všechny tři nezískali,“ uzavřel hodnocení rozladěný Zeman.

Branky a nahrávky: 7. Klíma (Štindl), 24. Harkabus (Hlinka), 30. Pekr (Skořepa) – 6. M. Kovařčík (Husák), 9. M. Kovařčík (Laukič, Bartko), 48. Flok (Laukič, Rudovský), 61. M. Kovařčík (Rudovský, Martynek). Rozhodčí: Vokřál, Barek – Kreuzer, Pechánek. Vyloučení: 8:8, navíc Mareš – Kuťák 10 min. Bez využití. Diváci: 2 623. Třetiny: 1:2, 2:0, 0:1 – 0:1. Jihlava: Brož - Pohl, Holý, Štebih, Černohorský, Štindl, Mareš, Půža – Anděl, Skořepa, Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Harkabus, Hlinka, Havránek – Čermák, Juda, Hrníčko.

PŘEROV – TŘEBÍČ 1:2

Zubři patří v domácím prostředí k nejúspěšnějším týmům soutěže, Horáci je ale dokonale zaskočili povedeným vstupem do utkání, když Raška a Novák získali hostům dvoubrankový náskok. „Povedlo se nám dát dva góly po pěkných akcích,“ hřálo třebíčského trenéra Martina Sobotku.

Třebíčští hokejisté měli i další příležitosti, svůj střelecký příděl ale už vyčerpali. Naopak domácí po polovině zápasu ve vlastním oslabení snížili na 1:2 a duel zdramatizovali. „Kaňkou na našem výkonu je další inkasovaná branka při naší přesilovce. Místo abychom šli do vedení 3:0, inkasovali jsme gól,“ stýskal si Sobotka.

Jenže ani domácí nepálili ostrými náboji a tak přes veškerou snahu Zubrů se již skóre zápasu nepohnulo. „Cením si toho, že tu druhou třetinu jsme pak dohráli bez další inkasované branky. Soupeř si některé šance vypracoval, ale ty zlikvidoval výborný Dominik Svoboda, který nás držel celý zápas. Dnešní výsledek nás drží ve hře o play-off, za což jsme rádi.“

Branky a nahrávky: 34. Goiš (Moučka) – 9. Raška (Střondala, Vodný), 14. Novák. Rozhodčí: Dědek, Fiala – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 061. Třetiny: 0:2, 1:0, 0:0. Třebíč: Svoboda - Brož, Szathmáry, Vágner, Nedbal, Bilčík, Furch – Vodný, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, Psota – Malec, Král, Paták – Novák, Mlynář, Kratochvíl – Havlát.