JIHLAVA - TŘEBÍČ 3:0

Derby nabídlo zajímavou podívanou, kterou hned ve 2. minutě vyšperkovali krásnou akcí domácí. Fronk šikovně ztečoval puk na najíždějícího Zemana, který si nabruslil před Jekela a na dlouhou ruku mu zasunul kotouč za jeho záda

Vyrovnání měl na holi Laš, který jel sám z levého křídla na Brože, ovšem brankář Dukly jeho pokus zneškodnil. Podobně si počínal Jekel, když na něj pálil Anděl, ten také neuspěl. Třebíč mohla v závěru třetiny srovnat, když se aktivní Psota zbavil beka a nejednou stál tváří v tvář Brožovi. Jihlavského brankáře sice oklamal, ale bekhendem rozvlnil jen boční síť!

Prostřední dějství nabídlo více šancí Dukly. Ta byla šikovnější na puku a ze soubojů získávala více puků, i proto byla nebezpečnější. Druhý gól ji ale hosté darovali sami. Jiránek si počíhal na odražený kotouč a šikovně otočky propálil Jekela.

Horácká Slavia pak přežila oslabení, ve kterém mohl snížit Bittner. Na něj domácí pozapomněli, ale třebíčský forvard pálil hodně mimo.

I poslední dějství nabídlo dostatek gólových příležitostí, avšak branku jen jednu. Nejprve zazářil Jekel, který po parádní Zemanově přihrávce vychytal Harkabuse i Lichance. Zejména druhou dorážku pokryl fantasticky!

V závěru chybovali domácí na útočné modré a do úniku se dral Šťovíček, který ale obtěžován soupeřem jen vyprášil Brožovu výstroj.

Dukla pak ustála několik střeleckých pokusů soupeře, Brož totiž působil velmi jistě, a těsně před koncem udeřila při třebíčské power-play potřetí. Zeman si obhodil beka a Jiránek měl snadnou pozici před odkrytou svatyní.

Branky a nahrávky: 2. A. Zeman (Fronk, Jiránek), 32. Jiránek, 59. Jiránek (A. Zeman). Rozhodčí: Wagner, Veselý – Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1987. Třetiny 1:0, 1:0, 1:0. Jihlava: J. Brož – Kolář, Piegl, Holý, Půža, Pohl, Vála, Černohorský – Čachotský, Skořepa, Illéš – Anděl, Poletín, Pekr – Jiránek, Fronk, Zeman – Harkabus, Lichanec, Protasenja. Třebíč: Jekel – Krenželok, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, Jenáček, Furch, Hort – Laš, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, Kratochvíl – Michálek, Václavek, Havránek – Malec, Král, Havlát.