Lepší vstup do utkání sice měli domácí, skóre však otevřel soupeř. Do vedení dostal Třebíč Szathmáry, bývalý hráč Dukly. „Skórovali jsme z povedeného brejku, ale jinak jsme s úvodní třetinou příliš spokojeni nebyli,“ glosoval první část hostující asistent Jaroslav Barvíř.

Po první přestávce Třebíč hrozila brejků, několik šancí ale pochytal domácí gólman Brož. „Místo abychom odskočili na dva góly, udělali jsme chybu a inkasovali do šatny,“ durdil se Barvíř.

FC Vysočina Jihlava. Ilustrační foto.
Vysočinu prověří v zimní přípravě i Sparta

V předposlední minutě druhé dvacetiminutovky totiž po vyhraném buly Kolář propálil do té doby bezchybného Jekela od modré čáry – 1:1. „Důležitý gól,“ pochvaloval si domácí kouč Viktor Ujčík. „Po něm jsme uvěřili, že můžeme vyhrát.“

Přetahovanou o klíčovou druhou trefu v utkání vyhráli domácí, které poslal ve 48. minutě do vedení Matýs. V předposlední minutě pak pečetil výhru Dukly Chlubna. „Jsem rád, že jsme vyhráli. Ten nadcházející volný týden během reprezentační přestávky bude nyní takový lepší,“ oddechl si Ujčík.

JIHLAVA – TŘEBÍČ 3:1

Branky a nahrávky: 39. Kolář (Fronk), 48. Matýs (Lichanec), 59. Chlubna (Anděl) – 10. Szathmáry (Vodný). Rozhodčí: Čech, Jaroš – Podrazil, Axman. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 1 966. Třetiny: 0:1, 1:0. 2:0.

Jihlava: Brož – Pohl, Staněk, Vála, Kolář, Půža, Holý, Piegl – Čachotský, Fronk, Machač – Harkabus, Poletín, Illéš – Anděl, Matýs, Chlubna – Vyvial, Juda, Lichanec.

Třebíč: Jekel – Forman, Nedbal, Hort, Szathmáry, Jenáček, Furch – Bittner, Král, Šťovíček – Vodný, Nedvídek, Havránek – Michálek, Kunc, Kratochvíl – Malec, Havlát, Paták – Ferda.