Vystaveny byly rovněž některé artefakty z původního stadionu, které budou uloženy v depozitu a následně umístěny v budoucí Síni slávy Dukly.

Přítomní při slavnostním zahájení vyjadřovali přesvědčení, že nová stavba přinese Jihlavě jenom pozitiva. „Je to jedna z investic, které z Jihlavy pomohou udělat plnohodnotné krajské město. A posléze věřím že i krajskou metropoli,“ pronesl Petr Ryška, primátor města.

Pár slov přidal i přítomný předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil: „Jsem rád za toto odvážné rozhodnutí všech, kteří jsou na stavbě zainteresováni. Je totiž potřeba pečovat o všechno co je symbolem Jihlavy, Vysočiny i celé České republiky. A to Dukla Jihlava určitě je. Již se těším na návštěvu nové arény.“

Vyklizený stadion před demolicí.
Stavbu nové jihlavské arény podpoří třísetmilionová dotace. Stadion je vyklizený

Na stavbu Horácké multifunkční arény přispívá kromě města a Národní sportovní agentury také Kraj Vysočina. „Vysočina už jednu světově známou stavbu má. Tou je Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě. A já věřím, že takovou se časem stane i Horácká multifunkční aréna v Jihlavě,“ popřál budoucí stavbě do vínku hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Zdroj: Deník/Karel Líbal

Podle harmonogramu prací by měla nová aréna stát za šestadvacet měsíců. Rozpočet akce je jedna miliarda a devět set devět milionů korun.