Neschovávají se. S ambicí bojovat o nejvyšší soutěž vstoupíve středu do nového ročníku první ligy hokejisté jihlavské Dukly. Jak Deníku prozradil generální manažer klubu Bedřich Ščerban, s cílem se ztotožnilo vedení, trenéři i zkušení hráči týmu.

Dukla hrála v posledních dvou ročnících první ligy vždy semifinále. Před další sezonou ale Jihlava kádr viditelně omladila. S jakými ambicemi půjde klub do nového ročníku? „Do sezony jdeme s omlazeným týmem, to je pravda," potvrzuje Bedřich Ščerban. „Nicméně při schůzce s trenéry a lídry týmu jsme se shodli na tom, že letos je reálná šance probojovat se do baráže. Bylo by proto od nás zbabělé si tento cíl nevytyčit."

Jihlavský celek disponuje zkušenými hráči ve zralém věku a ambiciózními mladíky. Stále však postrádá silnou střední generaci v kádru. „To je ještě stále historické dědictví, se kterým se musíme poprat," uznává Ščerban. „Nemá smysl se na to vymlouvat, případně v tom hledat jakési alibi. Na druhou stranu máme šikovnou generaci mladíků, v širším kádru je dvanáct hráčů ročníku devadesát dva. Nepočítáme s tím, že by od začátku patřili k tahounům týmu, ale prostor na ledě dostanou a bude jen na nich, jak se té šance chopí."

Perspektiva kádru, zkušená trenérská dvojice, vynikající fanouškovské zázemí – to vše by přišlo vniveč, kdyby nebyla Dukla finančně stabilizovaná. Podle slov manažera klubu ale v Jihlavě žádné katastrofy nehrozí. „Určitě nejsou ve výhledu žádné ekonomické problémy," tvrdí rozhodně Ščerban.

Zájem o podporu jihlavského hokeje existuje, v pondělí například prodloužila své partnerství významná společnost PSJ, a. s. „Tato společnost je už třetím rokem naším druhým největším partnerem," připomíná Ščerban s tím, že si této podpory jihlavští hokejisté váží. „Oni by měli absolutní právo říci, že své síly vrhnou na fotbal, který nyní hraje nejvyšší soutěž. Přesto nás nehodili přes palubu. To je v této době hodně cenné a svědčí to o dobré značce Dukly."

Pro naplnění cílů jsou fanoušci pro Duklu důležití. Diváci proto určitě přivítají znovuotevření všech míst v hledišti. Což je jen dobře, protože Duklu čeká ostrý start do soutěže. V prvním kole přivítá Hradec Králové, ve druhém v derby Třebíč.

Derby utkání v poslední době Jihlava nezvládala, s Třebíčí i Havlíčkovým Brodem měla zápornou bilanci. „Naším cílem v sezoně je něco jiného, než jen vyhrávat derby. Ale je jasné, že z diváckého hlediska jsou derby více sledované a našim rivalům se zatím vždy dařilo lépe se zkoncentrovat. My na tom pracujeme a já věřím, že letos i derby budou pro nás vyznívat lépe než dříve," uzavírá předsezonní povídání Ščerban.